EM Brandenburgis: neljapaat liikus elegantse sõiduga finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. mai 2016, 18:52

2016 ERCHAvapäeval Euroopa meistrivõistluste eelsõidus kolmandaks platseerunud Eesti paarisaeru neljapaat parandas laupäevases vahesõidus vea ning liikus elegantse võiduga pühapäeval Eesti aja järgi kell 12.48 startivasse finaali.

Kaspar Taimsoo, Tõnu Endreksoni, Allar Raja ja Andrei Jämsä tänavuse aasta peaeesmärgiks on muidugi Rio olümpiamängud, kuid juba hooaja esimeses pooles on vaja end pearivaalidega tugevates sõitudes võrrelda.  Finaalipääsmeid jaotavas vahesõidus näitas kvartett oma parimate päevade taset, võites kindlalt ajaga 6.26,34 mullust MM-hõbedat Suurbritanniat (6.28,22), sama võistluse finalisti Leedut (6.30,71) ning tituleeritud Ukrainat (6.33,81). Need neli koosseisu stardivad finaalis, kus on juba ees ootamas eelsõidu parimad Saksamaa ja Venemaa. Vahesõidu autsaideriteks jäid Poola (6.36,69) ja Tsehhi (6.40,23), kes jätkavad B finaalis.

Peatreener Matti Killing jäi meeskonna esitlusega rahule: „Mehed tegid seda, mida õppinud on. Kõik laabus väga kenasti. Finaalis tuleb teha samaväärne sõit ja siis tuleb ka hea tulemus“.

Finaalpäevast teeb ülekande ETV 2.