EM: Eesti eest on väljas kaks paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. aug. 2018, 11:39

Neljapäeval, 2. augustil stardivad Glasgows sõudmise Euroopa meistrivõistlused, kus Eestit esindab kaks paatkonda. Võistlusi saab otseülekandes jälgida Tallinna TV vahendusel.

Sõudeliit lähetas peatreener Matti Killingu ettepanekul Šotimaale paarisaeru kahe- ja neljapaadi. Kahepaadil anti võimalus Joosep Laosele ning Jüri-Mikk Udamile, kes lähevad kolmandas eelsõidus veele Eesti aja järgi kell 13.22. Vastasteks on tugevad prantslased Androdias-Bucheron, staažikas Šveitsi duo Delarze-Stahlberg ning Belgia noor koosseis. Esmalt käib võitlus poolfinaalikohtade üle ja igast eelsõidust (3) pääseb koheselt 12 parema hulka kolm kiireimat. Kui Udamil ja Laosel kõik kohe ei õnnestu, saab läbi vahesõidu veel ühe võimaluse. Tiitlivõistlustel teeb kaasa 13 paatkonda.

Joosep Laos (vasakul) ja Jüri-Mikk Udam treeningule siirdumas (foto: Fred Killing)

Neljapaat stardib sel korral koosseisus Kaur Kuslap, Allar Raja, Sten-Erik Anderson ja Kaspar Taimsoo. Tegemist on identse rivistusega aastatest 2013 ja 2014, kes saavutas mõlemal aastal MM-il 5. koha. Eesti nelik stardib teises eelsõidus kell 12.42, rivaalideks Itaalia, Ukraina ja Poola. Mõlemast eelsõidust pääseb kaks esimest finaali, teised jätkavad vahesõidus.

Sõudenelik treeningul (foto: Fred Killing)

Eestlaste esitlusele saab kaasa elada Tallinna TV vahendusel. Neljapäevane otseülekanne algab kell 12.30. Reedene lülitus on kavas kell 11.20, laupäeval kell 14.15 ning pühapäeval kell 13.45.

Tänavused Euroopa meistrivõistlused on ainulaadsed, sest sisuliselt samal ajal sõudmisega selgitatakse veel kuue spordiala Vana Maailma parimad. Lisaks sõudmisele selguvad Glasgows Euroopa meistrid vee- ja rattaspordis, golfis, võimlemises ning triatlonis. Saksamaa pealinn Berliin võõrustab aga kergejõustiklasi.