EM: Eesti koondises neli paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. mai 2013, 05:19

31. mail stardib Hispaanias Sevilla Rio Guadalquiver’i sõudekanalil tänavuse rahvusvahelise sõudeaasta esimene suurem jõuproov – Euroopa meistrivõistlused.

2013 EM logoReedest pühapäevani kestvatel tiitlivõistlustel on stardis neli Eesti paatkonda, kes Rio olümpiatsükli alguses otsivad teed, kuidas  2016. aasta olümpiamängudele vastu hakata minema.

Meeste ühepaadil esindab koondist pärnakas Tõnu Endrekson, kes varakevadel alistas kodustel katsevõistlustel kõik rivaalid ning püüab endiselt läbi murda individuaalsõudjana. Ühepaate on stardis 18. Sealhulgas teevad kaasa Londoni olümpiahõbe, Tsehhi koondislane Ondrey Synek, viimastel aastatel taas end tipus näidanud sakslane Marcel Hacker, sloveen Luka Spik jt.

2013 koondise katsed I Endrekson foto Karli Saul
Tõnu Endrekson varakevadel 2013. Foto: Karli Saul

„Sevillas selgub, milliseks minu edasine hooaeg kujuneb. Kui saan kindluse, et ühene liigub, on põhjust edasi püüelda“, märkis võistluseelses usutluses Endrekson.

Naiste samas paadiklassis näeme võistlustules mullust EM-pronksi, pärnulannat Kaisa Pajusalut, kel rivaalideks on nii eelmiste Euroopa meistrivõistluste kuldmedallist, leedulanna Donata Vistartaite, aga ka hõbedane serblanna Iva Obradovic. Medalipretendentidest on veel kohal näiteks tsehhitar Mirka Knapkova ning rootslanna Frida Svensson.

Taimsoo ja Raja taas duo

Paarisaeru kahepaadil püüavad unistusi realiseerida tänavu taas duona töötavad Kaspar Taimsoo ja Allar Raja. 2009. aasta maailmameistrivõistluste pronksipaatkond konkureerib 15 rivaaliga, seejuures võib medalipretendentidena esile tuua Saksamaad (Knittel-Krueger) ning mullust pronksipaari – norralasi Hoff-Borch’i.

Paarisaeru neljapaadil testitakse Joosep Laose, Vladimir Latini, Sten-Erik Andersoni ning Kaur Kuslapi küpsust Eesti suure paatkonna edutraditsioone jätkata. Võistlusklassis teeb kaasa 13 riigi koondist, sealhulgas Londoni olümpiavõitja Saksamaa ning hõbedavõitja Horvaatia.

Tänavustel Euroopa meistrivõistlustel stardib 34 riiki 500 atleediga. Ülevaade võistkondade koosseisudest ning ajakavast on saadaval FISA kodulehel.