EM: Eestit esindab Vareses kolm paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. sept. 2012, 21:05

Reedel stardivad Põhja-Itaalias Vareses sõudmise Euroopa meistrivõistlused, kuhu Eestit on sõitnud esindama kolm paatkonda.

Meeste paarisaeru neljapaatide konkurentsis teeb kaasa Londoni olümpiamängudel 4. koha saavutanud koosseis Taimsoo, Endrekson, Raja ja Jämsä. Rivaale on 12, sealhulgas Tsehhi, Prantsusmaa, Suurbritannia, Poola, Itaalia, Venemaa jt. Vareses ei osale olümpiavõitjad sakslased ning hõbeda saanud Horvaatia nelik. Enim tasub tähele panna mulluseid Euroopa meistreid venelasi ning Prantsusmaad.

2012_Londoni_OM_EST_F.Rein_Kilk
Eesti nelik on Vareses samas koosseisus nagu Londoniski. Foto: Rein Kilk

Meie kvartett stardib kolmandas eelsõidus eesti aja järgi kell 13.26, vastasteks Itaalia, Tsehhi ja Ungari paatkonnad. Esimesed kolm pääsevad otse poolfinaali, teised saavad uue võimaluse vahesõidus.

EM-vett katsetab ka meie paarisaeruduo Sten-Erik Anderson ning Kaur Kuslap. Võistlusklassis teeb kaasa 17 alust, seejuures võib medalipretendentideks pidada Horvaatia paari, paarisaeru neljapaadil OM-hõbeda võita aidanud vendi Martin ja Valent Sinkovici, leedulasi Mascinskas-Ritterit, norralasi Hoff’i-Borch’i jt. Meie paar teeb avasõidu kell 11.26, vastasteks Gruusia, Itaalia, Taani, Ukraina ja Serbia paatkonnad.

Ainus Eesti naissõudja Vareses on ühepaadil kell 14.14 startiv pärnulanna Kaisa Pajusalu. Üldse teeb kaasa 13 sportlast, sealhulgas serblanna Obradovic, mullused EM-medallistid – pronks, leedulanna Vistartaite ning hõbe, venelanna Levina. Pajusalu eelsõidu vastased on Levina, ukrainlanna Dumchenko ning Läti esindaja Gulbe. Kolm esimest saavad otsepääsme poolfinaali, teised lähevad vahesõitu.