EM: Kushteyn ja Poolak olid C-finaalis teised

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. mai 2023, 18:01

Täna lõppesid Sloveenia sõude-Mekas Bledis Euroopa meistrivõistlused, millest võttis osa kaks Eesti paarisaerulist kahepaati.

Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) pidid leppima C-finaaliga, kus nad jäid Rootsi paari Jonas Richteri ja Hugo Nerudi järel teiseks, ajad vastavalt 6.30,11 ja 6.33,56. Järgnesid Ukraina (6.35,07), Poola (6.35,76) ja Ungari (6.50,96). Väärib märkimist, et tagasihoidlikult alustanud Kushteyn ja Poolak, tegid kõige kiirema lõpuveerandi. Kokkuvõttes tähendas pingutus Eesti paarile 17 koondise seas 14. kohta

Kushteyn (vasakul) ja Poolak C-finaalis (Foto: Detlev Seyb – World Rowing)

Finaalis võitsid kuldmedali kahekordsed olümpiamängude kuldmedalistid, Horvaatia vennad Martin ja Valent Sinkovic (6.07). Hõbedale-pronksile platseerusid Itaalia ja Holland, ajad vastavalt 6.08,25 ja 6.10,74.

„Meie mehed ei saanud distantsi esimeses pooles paati liikuma, ent seejärel parandasid end,“ rääkis koondise peatreener Veikko Sinisalo, kelle sõnul kolivad hoolealused nüüd paarisaerulisse neljapaati. „Ees ootavad MK-sarja finaal Luzernis ja MM,“ avaldas juhendaja.

„Selle tulemusega kindlasti rahule jääda ei saa,“ tõdes Poolak, kelle sõnutsi seati enesele eesmärgiks B-finaali pääsemine.

„Siiski pole me ka kõige halvemad, sest pikk hooaeg on veel ees, ja meie peamine eesmärk on saada liikuma neljane,“ märkis Pärnust pärit sõudja.

Nüüd plaanivad tippsõudjad teha paar nädalat trenni individuaalse kava põhjal, seejärel kolitakse koos Tõnu Endreksoni ja Allar Rajaga neljapaati.

Teine Eesti ekipaaž – kergekaallased Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu) – lõpetas võistlemise reedel C-finaalis, kus nad olid viiendad, kokkuvõttes 17. kohal.

„Peame arutama, mis neist saab, kuna viimane võistlus ei tulnud välja,“ tõdes juhendaja, kelle hinnangul on treeningutel seevastu sõidupilt palju parem olnud.

Kogu info EM kohta on leitav siin.