EM: neljapaadile hõbemedal!

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. sept. 2011, 12:03

Põnevusega ootasid sõudesõbrad Eestis, millist emotsiooni pakub sõudehooaja lõpus absoluutsetest tippudest moodustatud paarisaeru neljapaat. Kuigi loodetud kuldmedalit ei tulnud, võib äärmiselt rahule jääda ka Venemaa järel saadud hõbemedaliga.

2011_European_rowing_CHKõige raevukamalt alustas finaali Venemaa kvartett koosseisus Morgatchev, Svirin, Salov ja Fedorovtsev. Idanaabrite edu alguses oli koguni nii veenev, et juba esimesel 500 meetril edestati teisena liikunud eestlasi 2,66 sekundiga, järgnemas Ukraina ja Poola. Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ning Kaspar Taimsoo liikusid küll kenasti, kuid ometigi suurenes Venemaa edu stabiilselt, kasvades poolel distantsil meie neliku ees juba koguni 4,52 sekundini.

2011_EM_4X_EST_II_koht
EM-poodium: Eesti, Venemaa, Poola.  Foto: worldrowing.com

Ülejäänud distantsipoolel hakkas eessõudja Kaspar Taimsoo küll tempot tõstma, kuid ka venelased ei soovinud vaatamata kiirele algusele lõivu maksta ning jõudsid finisisse värskete Euroopa meistritena, tulemuseks 5.45,17. Järgnesid Eesti ajaga 5.47,07 ning põhjaliku uuenduskuuri läbinud Poola resultaadiga 5.51,00. Märkimist väärib, et Venemaa koosseisus teeb kaasa Ateena olümpiavõitja Sergei Fedorovtsev ning Poola eest andis oma parima aastatel 2005 kuni 2009 võitmatuna püsinud neliku liige Konrad Wasielewski.

Itaalia lõpetas finaali neljandana (5.52,50), Ukraina viiendana (5.53,27) ning Tsehhimaa kuuendana (5.53,65).

Eesti neljapaat siiski olümpiapääsmeta

Järgmisel aastal ootab Eesti neljapaati ees karm katsumus – mai lõpus toimub Luzernis Londoni olümpiamängude kvalifikatsiooniregatt, kus antakse välja vaid kolm mängude lisapääset. Tänase seisuga Eesti sõudmise lipulaeval – neljapaadil –piletit taskus pole.