EM: neljapaat on Euroopa meister

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. sept. 2012, 11:26

Põhja-Itaalias Vareses on lõpule jõudmas sõudmise Euroopa meistrivõistlused. Eesti meeste paarisaeru neljapaat on teinud seda, mida temalt oodati – kuldmedal võideti rivaalidest võimsa üleolekuga.

Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä startisid finaalis Tsehhi, mulluse Euroopa meistri Venemaa, Sloveenia, Ukraina ja Itaalia vastu. Juba stardist väljudes pandi oma paremus maksma ning edu hoiti lõpuni.

Euroopa meistritiitli tagas Matti Killingu juhendamisel harjutavale nelikule aeg 5.47,91. Hõbedale tuli Ukraina (Ivanov, Futryk, Nadtoka, Dovgodko, 5.51,18) ja pronksi võitis Sloveenia (Fistravec, Spik, Markovc, Rojec, 5.52,01).

Neljas oli Venemaa (5.53,03), Tsehhi (5.55,53) ja Itaalia (5.59,02) ees.

Eesti paatkonna juhendaja Matti Killing märkis, et kõik tiitlivõistluse sõidud läksid nö. kindla peale. “Läksime taktikaliselt kohe stardist ette ning eesmärgiks oli vastaseid distantsi vältel kontrolli all hoida. Tänavune hooaeg näitas, et oleme suutnud stabiilselt väga heas vormis olla ning kõike täpselt ajastada”, avas treener sündmuste tausta ning vaagis laiemalt olukorda, kus vormikõverat on tänavu tulnud sättida koguni kolmel korral.

Neljapaat jõuab kodumaale esmaspäeval kell 17.10 (Tallinna Lennujaam), Kaisa Pajusalu tuleb varem, aga läbi Riia.