EM: neljapaat saavutas 6. koha

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. juuni 2014, 11:03

Foto: Fred Killing

Pühapäeval oli Belgradis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel finaalpäev. Ainsana jõudis Eesti paatkondadest finaali paarisaeru neljapaat, platseerudes kuuendaks.

Euroopa meistrikuld riputati tulemusega 5.41,92 juba mullustel maailmameistrivõistlustel südikalt esinenud Ukraina kaela. Järgnesid Suurbritannia (5.42,19), Saksamaa (5.42,83), Venemaa (5.43,05), Poola (5.47,94) ning kuuendana Eesti.

Eesti kvartett koosseisu Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap lõpetasid ajaga 5.48,09.

2014 EM M4x finaal EST 6.koht Foto Fred Killing

Juba stardis näitas Ukraina nelik võimsaimat minekut ega andnud distantsi vältel liidriohje käest. Eesti paatkond oli stardist väljudes pigem loid, millest andis märku esimese 500 meetri tavapäratult suur, ligi 2-sekundiline kaotus liidrile. Finišiheitluses tundus, et Kaspar Taimsoo eessõudmisel suudetakse Poolat edestada, kuid viimasel hetkel suutsid konkurendid seisud enda kasuks pöörata.

Treener Matti Killing arvas, et medaliheitlusesse sekkumiseks on vaja rohkem tipptasemel sõite. Samuti läheb noortel – Andersonil ja Kuslapil veel lisaaega vaja, et eliitseltskonnas end pingevabamalt tunda.

“Mõistagi ei saa tänase etteastega väga rahule jääda. Kuigi miinimumeesmärgi me finaalipääsuga tagasime, jäi medal kaugele. Analüüsime neid seise põhjalikult ning teel augusti lõpus toimuvateks maailmameistrivõistlusteks peame mitmeid tugevaid sõite saama. Lisaks peavad nooremad mehed saama rohkem kogemusi, et eliidis pinget maksimaalselt taluda”, nentis Killing ning arvas, et igal juhul liigutakse õigel kursil.

Euroopa meistrivõistluste edukaim riik 2 kulla, 4 hõbeda ja 2 pronksmedaliga oli Suurbritannia.