EM: neljapaat tagas vahesõidust pääsu finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. mai 2014, 11:21

Foto: Fred Killing

Belgradis toimuvate Euroopa meistrivõistlustelt saabuvate uudiste taustal on eestlastel põhjust rõõmustamiseks, sest äsja toimunud vahesõidus tagas meie paarisaeru neljapaat koha pühapäevases finaalis.

2014 ERCh BelgradReedel toimunud eelsõidus jäi Eesti kvartett Saksamaa ja Poola järel kolmandaks ning nii liikuski tänasesse vahesõitu, kus selgitati finalistid.

Sitket sõitu näidanud Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kusalp alustasid võimsalt liikudes sõidu soosikute, brittide, kannul väikese vahega.  Tagapool käis heitlus tippklassi pürgiva Leedu noore koosseisu, Tsehhi ja Itaalia vahel.

Suurbitannia rivistuses Townsend, Cousins, Thomas ja Lambert liidripositsiooni kordagi ei loovutanud ning võitis vahesõidu  tulemusega 5.45,72. Eesti nelik pääses teisena finaali, seda ajaga 5.46,38.

2014 EM M4x EST vahesõit Foto Fred Killing
Eesti nelik täna vahesõidus. Taamal Suurbritannia, esiplaanil Leedu

Üllatustulemuse, just võrdluses tippudega, tagas Eestile lõpus väga ohtlikult lähenenud Leedu 5.46,81ga. Järgnesid Tsehhi  5.50,91ga ning viimasena Itaalia resultaadiga  5.54,66.

Eesti neliku juhendaja Matti Killing arvas, et päris paigas tehnika veel pole ning arenguvaru jagub.

„Finaalipääsu mehed tagasid, täites sellega miinimumeesmärgi. Oleme suures mängus sees ning stardime pühapäeval pingevabalt“, märkis Killing, tundes samas heameelt, et võistluste tase ei jää alla maailmameistrivõistluste .

Teisest vahesõidust tagasid finaalikoha Venemaa (5.47,71) ja Poola (5.49,5).

Juba reedel võitlesid finaalikoha välja Ukraina ja Saksamaa.

Finaal stardib pühapäeval eesti aja järgi kell 13.48. Võistluste otseülekannet näitab worldrowing.com.