EM: pilguheit laupäeva

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. sept. 2010, 22:00
Homme on Portugalis Montemor-o-Velhos toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel kavas väikeste paatide poolfinaalid ning suurte paadiklasside vahesõidud. Heidame pilgu teise võistluspäeva.
EM_2010_logoNaiste ühepaadil esineb koondises tänavune U23 MM-hõbe Kaisa Pajusalu, kes hommikuses eelsõidus oli kolmas, pääsedes otse poolfinaali. Finaalipileti lunastamiseks peab Pajusalu sõudma end kolme parema hulka. Tema vastasteks kell 12.54 algavas sõidus on Portugali esindaja Sara Rebelo, taanlanna Fie Udby, hispaanlanna Nuria Asensio ning tugev belglanna Annick de Decker.
Meeste ühepaadil võitis üllatuslikult eelsõidu ning tagas koha poolfinaali Pekingis Jüri Jaansoniga paarisaeru kahepaadil olümpiahõbeda võitnud Tõnu Endrekson. Pärnaka osalusel stardib esimene poolfinaal täpselt kell 13.00 ning seal astuvad lisaks meie mehele üles ungarlane Peter Galambos, leedulane Mindaugas Griskonis, Ateena ja Pekingi olümpiavõitja, norralane Olaf Tufte, uus mees tippseltskonnas, venelane Vladislav Rjabtsev ning kuulsa sloveeni Luka Spiki noorem vend Jan.
Et pääseda A finaali, vajab Endrekson kohta kolme parema hulgas.
Teises poolfinaalis lähevad võistlustulle Valgevene esindaja Lemiashkevits, sakslane Schulze, Bulgaaria sportlane Bozilov, hooaja stabiilseim ühepaadimees, tsehh Synek ning Soome lootus Karppinen.
Kaspar Taimsoo ja Allar Raja pääsesid paarisaeru kahepaadil 12 sekka läbi vahesõidu, mis kindlalt konkurentide ees võideti. Homne poolfinaal stardib kell 12.30. Seal hakkavad lisaks meie paarile kolme finaalikoha peale konkureerima Serbia koosseis Jovanovic-Bogicevic, mullused maailmameistrid, sakslased Knittel ja Krüger, ülitugevad tsehhid Vitasek-Jirka, Itaalia uus duett Cagna-Ustolin ning Leedu noor tiim Masilionis-Ritter.
EM_2010_M2X
Raja (vasakul) ja Taimsoo Portugalis.                                                       Foto: Fred Killing
Paarisaeru neljapaatide esimene poolfinaal, mis eesti aja järgi stardib kell 13.54, toob veele ka Eesti neliku, koosseisus Valeri Prosvirnin, Vladimir Latin, Igor Kuzmin ja Andrei Jämsä. Finaali saavad esimesed kolm kvartetti. Lisaks Eestile soovivad medalitele konkureerima pääseda nii Portugal, Horvaatia, Venemaa, Saksamaa ja Taani.
Ainsana ei ole nendel tiitlivõistlustel poolfinaalipääset taganud veel Eesti kaheksapaat. Siiski on kõik  võimalik homme kell 14.12 startivas vahesõidus, kus lisaks Eestile tulevad veele Venemaa, Itaalia, Ukraina, Hollandi ja Tsehhimaa oktetid. A finaalis saavad loa startida neli esimest.
Hoia sõitudel pilk peal Live Race Viewer’i kaudu!