EM: Plovdivis esindab Eestit neli paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. sept. 2011, 18:56

Eeloleval nädalavahetusel toimuvad Bulgaarias Plovdivis sõudmise Euroopa meistrivõistlused, kuhu sõidab ka neli Eesti paatkonda. Neist kõrgeimate lootustega läheb veele meie absoluutsest paremikust moodustatud paarisaeru neljapaat.

2011_European_rowing_CHPeale suhteliselt ebaõnnestunud maailmameistrivõistlusi panid sõudejuhid kokku neljapaadi, mis peaks Vana Maailma tiitlivõistlustel hakkama konkureerima kuldmedalile. Tõnu Endreksonil, Andrei Jämsäl, Kaspar Taimsool ja Allar Rajal on konkurente seitse – Tsehhi, Itaalia, Poola, Venemaa, Sloveenia, Serbia ja Ukraina.

Meeste kaheksapaat, kes tänavustest maailmameistrivõistlustelt kõrvale jäi, teeb siiski kaasa Euroopa esivõistlustel ja seda koosseisus Rauno Talisoo, Joosep Laos, Artur Maier, Alo Kuslap, Vladimir Latin, Sten Villmann, Andrus Sabiin, Valeri Prosvirnin ja roolija Ander Koppel. Eesti rivaalideks on Horvaatia, Tsehhi, Saksamaa, Poola, Rumeenia, Venemaa ja Ukraina.

Meeste paarisaeru kahepaate on üles antud 13. Eestit esindab paar Kaur Kuslap-Sten-Erik Anderson. Konkurendid on Austria, Valgevene, Bulgaaria, Taani, Suurbritannia, Iisrael, Itaalia, Leedu, Poola, Venemaa, Serbia ja Ukraina.

Naiste ühepaadil esindab sini-must-valget Kaisa Pajusalu, kelle kangeimad konkurendid on tsehhitar Mirka Knapkova, leedulanna Donata Vistartaite, venelanna Julia Levina, Serbia esindaja Iva Obradovic jt.

Taustajõududena osalevad Plovdivis treenerid Matti Killing, Mihkel Leppik ja Roman Lutoskin. Massööridena annavad panuse Ulvi Veiden ning Katrin Vares, meeskonda sõidutab autojuht Fred Killing ning esindajana viibib Bulgaarias sõudeliidu büroojuhataja Ave Jürvetson.

Ka Eesti sõudekohtunikel hakkavad Plovdivis kiired ajad. Nimelt FISA rahvusvahelise võistluse zürii koosseisus osaleb ka rahvusvahelise kategooria kohtunik Robert Väli.