EM Poznanis: neljapaadile 8. koht

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. juuni 2015, 19:41

Läinud pühapäeval, 31. mail, kulmineerusid Poolas Poznanis sõudmise Euroopa meistrivõistlused. Kummalgi Eesti paatkonnal finaali pääseda ei õnnestunud. Parima koha eest hoolitses paarisaerunelik, saavutades ajaga 5.50,02 B finaalis teise, kokkuvõttes kaheksanda koha.

2015 ERCh Poznan logo

B finaali võitis ajaga 5.47,66 Šveitš. Esimesel 500 meetril veel neljandana liikunud Eesti tõusis distantsi teises pooles kaks kohta ning finišeerus 5.50,02ga teisel kohal. Järgnesid Norra (5.51,42), Prantsusmaa (5.52,97) ja Tsehhi (6.03,68).

Euroopa meistriks krooniti Venema, Ukraina ja Suurbritannia ees.

Koondise peatreeneri Matti Killingu hinnangul nendel tiitlivõistlustel paati jooksma ei saadud. Kui arvestada aegu ja võrrelda, siis enam-vähem õnnestus vahesõit, kus jagati finaalipileteid, sest eelmise aasta MM-medallistide Ukraina ja Saksamaaga vahet ülemäära suureks ei lastud.

„Paar-kolm sekundit jäi puudu. See miinus on vaja edaspidi katta ning hakkame kodus analüüsima, kust varu leida. Üks mõte on ka kaasata sõudmise biomehhaanikaga tegeleva Valeri Klešnjovi abi ning teostada mõõdikute abil sõudetehnika analüüs“, seletas Killing.

Hetkel on ka küsimus MM-i eelse ettevalmistustöö läbiviimises. Võimalik, et järgmised MK-etapid Vareses Itaalias ja Šveitšis Luzernis jäetakse vahele ning keskendutaks kodusele tööle.

„Hakkan kohe uurima, mida leedulased plaanivad. On võimalik, et kui nende finaali jõudnud neljapaat võistleb kodusel „Merevaigust Aerul“ , ei näe ma põhjust kaugele maale tugevaid võistlusi otsima minna.