EM: täna on Vareses kavas poolfinaalid

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. sept. 2012, 08:11

Põhja-Itaalias Vareses on käimas sõudmise Euroopa meistrivõistlused. Kõik kolm Eesti paatkonda on taganud koha poolfinaalis ning püüavad täna luba saada medalisõitu.

Kui meeste paarisaeru neljapaat Taimsoo, Endrekson, Raja ja Jämsä ning ühepaadil sõudev Kaisa Pajusalu tagasid läbi eelsõidu otsepääsme poolfinaali, siis meie meeste paarisaeru kahepaat rivistuses Sten-Erik Anderson-Kaur Kuslap jõudsid sinna läbi vahesõidu.

Mainitud vahesõidu võitsid tulemusega 6.18,70 poolakad Wasielewski-Chabel. Meie mehed olid tulemusega 6.20,28 teised ning viimastena pääsesid poolfinaali venelased Khmylnin-Pribõl (6.22,85).

Teisest vahesõidust liikusid poolfinalistide seltskonda tsehhid Ourednicek-Vitasek (6.21,96), belglased Dubois-Obreno (6.22,86) ning serblased Marianovic-Filipovic (6.23,48).

Anderson ja Kuslap stardivad esimeses poolfinaalis kell 11.32. Vastased on Prantsusmaa, Itaalia, Leedu, Tsehhi ja Serbia. Teine poolfinaal toob veele Venemaa, Poola, Norra, Horvaatia, Ukraina ja Belgia.

Eesti paarisaeru neljapaat stardib poolfinaalis kell 12.32, rivaalideks Taani, Itaalia, Sloveenia, Prantsusmaa ja Poola.

Kaisa Pajusalu poolfinaali start on kell 13.32. Temal tuleb rinda pista Taani, Ukraina, Bulgaaria, Norra ja Läti koondislastega.