EM: võimsa kuldse neljapaadi sünd

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. sept. 2008, 10:16

Kreekas toimuvatel sõudmise Euroopa meistrivõistlustel tegi võimas Eesti paarisaeru neljapaat seda, mida neilt salamisi oodati – võitis kuldmedali.

572

Koosseis, kelle eessõudjaks on legendaarne Jüri Jaanson ja kelle järel paadis istuvad Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä ja Allar Raja, näitas tormiohu tõttu erandkorras täna hommikuks toodud sõidus ülivõimast minekut.

 

Fantastiline nelik Foto: Rein Kilk

Saksamaa nelikut Kuffner, Bartels, Makowski, Burmeister võideti ligi kahe sekundiga (ajad 5.45,75 ja 5.47,75). Kolmandana järgnes Ukraina (5.47,86). Finaali teise poole moodustasid Tsehhi (5.52,77), Venemaa (5.56,07) ja Horvaatia (6.01,41).

Treener Tatjana Jaansoni sõnul on meestel veel suur arenguvaru ja seda eelkõige tehnilise kokkusõidu osas. “Kahe ja poole nädalaga on raske vormida ideaalilähedaselt liikuvat neljapaati. Küll aga nägime täna selgelt, et Eesti jõud käis tugevalt kõigist üle. Mis saab edasi, me ei tea. Kõigepealt soovime korralikult puhata ja eks siis näeme, milliseid arenguperspektiive leitakse”, arutles treener Jaanson.

Peale edukat Pekingi Olümpiat on Eesti sõudmise edulugu saanud jätku. Kuidas edasi? Nii mõnigi spordisõber võib nüüd endamisi mõtiskleda, kas tänasega pandi alus järgmise aasta uuele kullaprojektile?