Emajõe karikas: kokkuvõte

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. apr. 2009, 15:47

Tartus jätkusid täna Emajõe Karikavõistlused sõudmises. Kavas oli 2000 meetri distants, mis pakkus nii mitmeski võistlusklassis huvitavaid lõpplahendusi.

KLUBIDE ARVESTUS

LÕPUPROTOKOLL

Meeste ühepaadil oli ka täna parim pärnakas Allar Raja, kel distantsi läbimiseks kulus 6.30,5. Järgnesid Kaspar Taimsoo ajaga 6.35,0 ja Igor Kuzmin 6.39ga. Kuna Taimsoo oli täna Kuzminist oluliselt parem, siis tõusis ta ka üldarvestuses Allar Raja järele teiseks, jättes narvalase kolmandaks. Meeste ühesel lõpetas üldkokkuvõttes teisena viljandlane Kaspar Taimsoo

Meeste roolijata kahepaadil näitasid taas klassi Elar Jaakson ja Martin Absalon, olles nüüdki konkurentidest oluliselt üle. Võitjate aeg 6.28,2 oli tunduvalt parem Artur Maieri-Andrus Sabiini 6.34,5st ning Rauno Talisoo-Alo Kuslapi tulemusest 6.36,5. Ka üldkokkuvõttes jaotusid kohad niiviisi.

Meeste paarisaeru kahepaadil kindlustasid mõlema päeva võitudega üldesikoha Lauri Õnnik ja Tamor Bakhoff. Täna oli nende võiduaeg 6.32,1. Järgnesid Geir Suursild-Karl Koppel (6.35,6) ja Riho Sokko-Aaron Soobik (8.16,0). Antud järjestus on ka üldkokkuvõtlikuks kohtade jagunemiseks.

Pajusalu pani paremuse maksma

Kui eile oli Sille Vaiksaar ligi kümne sekundiga võitnud Kaisa Pajusalut ja edu üldesikoha saavutamiseks tundus olevat igati piisav, ei andnud Pajusalu alla. Täna sõitis ta Vaiksaarest oluliselt kiiremi ja oli täpselt niipalju tartlannast parem kui viimane eilsel pikal otsal temast oli olnud. Võrdne aeg lõppkokkuvõttes tähendas võitu Pajusalule, kuna vastavalt reeglitele läheb esimesena arvesse klassika ehk 2000 meetri tulemus. Täna ja ka üldkokkuvõttes lõpetas kolmandana võitja klubikaaslane Helen Tinkus.

Naiste paarisaeru kahese üldesikoht läks Mari-Liisi Soovikule-Anni Ravale. Järgnesid Mari Vaiksaar-Natalija Garankina ning Selene Gnadenteich-Märit Tamm.

Poistest võitis Emajõe Karika Sten-Erik Anderson Joosep Laose ja Karl Sutt’i ees.

Tüdrukute edukaim oli Eglit Võsu, kellele järgnesid Koidu Killing ja Eelika Naarits.

Emajõe karika klubide arvestuses võitis Sõudekeskus \”Kalev\” (81p) Sõudeklubi \”Pärnu\” (67) ja Viljandi ees (27).

Koondise katsevõistlused tulekul

Võistluskarusell jätkub täistuuridel 1.-3. mail Pärnus, mil saavad toimuma Eesti koondise katsevõistlused.

Mai alguses Tartus toimuvate tudengite kevadpäevade raames kohtuvad omavahel Tartu Ülikooli ja Eesti Põllumajandusakadeemia kaheksased. Akadeemilisele sõudelahingule järgneb publikut üles küttev kummipaadiralli.