Emajõe karikas läks Pärnu Sõudekeskus Kalevile

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. apr. 2012, 20:40

Täna lõppesid Tartus kaks päeva väldanud Emajõe karikavõistlused, mille parimad selgusid kahe distantsi aegade liitmise teel. Kui laupäeval sõideti 4000 meetrit, siis täna oli kiirel ja käänulisel Emajõel kavas tavapärane võistlusdistants – 2000 meetrit.

Lõpuprotokoll

Nii nagu eile, näitasid ka täna meeste paarisaeru kahepaadil kiireimat minekut Joosep Laos ja Artur Maier, saades ajaks 6.09. Neile järgnesid tulemusega 6.17 esimesel päevalgi teist aega näidanud Geir Suursild ning Jüri-Mikk Udam ja kolmandana ajaga 6.52 Rait Alliku-Siim Alttoa. Esimesed kaks duot lõpetasid samas järjestuses ka üldarvestuses, kolmandaks platseerusid täna 4. tulemust näidanud Reimo Otter-Kasper Jürimäe.

2012_EMAKV_M2-K.Sutt_A.Sanglepp
Meeste üksikaeru kahepaatide liiderduo Karl Sutt ja Arnold Sanglepp

Meeste roolijata kahepaadil vahetasid eilse teise koha täna liidripositsiooni vastu Arnold Sanglepp-Karl Sutt, saades tulemuseks 6.36. Eile olid kolmandad, kuid täna ajaga 6.40 teised Priidik Vilumaa-Karl-Henry Thomson ning kolmandad tulemusega 6.41 eile liidertulemust näidanud Maanus Leesment-Rait Merisaar. Kokkuvõttes kuulus Emajõe karikas Sanglepale-Sutile, neile järgnesid Leesment-Merisaar ning Vilumaa-Thomson.

Meeste ühepaadil näitas mõlemal päeval parimat tulemust Kaur Kuslap, saades täna 2000 meetril ajaks 6.41, millega tagas endale ka üldvõidu. Eile oli kolmas, kuid täna resultaadiga 6.49 teine Cristofer Hillep ning laupäeval teist aega näidanud Sten-Erik Anderson täna tulemusega 6.50 kolmas. Kokkuvõtvalt kuulus teine koht Andersonile, kolmas aga Hillepile.

Teiste paadiklasside tulemused üldkokkuvõttes

Poiste ühepaat
1. Siim Shvede
2. Andreas Lünekund
3. Joosep Veltson

Naiste paarisaeru kahepaat
1. Krete Koovit, Erli Mat
2. Liis Küünal, Andra Meeksa
3. Karmen Alnek, Kadi Ainsaar

Naiste ühepaat
1. Gitta Kivilaan
2. Koidu Killing
3. Kaleria Raina

Tüdrukute ühepaat
1. Kristel Tohu
2. Marliis Reinkort
3. Polina Varšavskaja

Üldkokkuvõttes kuulus Emajõe karikas 67 punktiga Pärnu Sõudekeskus Kalevile. Järgnesid Viljandi Sõudeklubi 50 ja Pärnu Sõudeklubi 38 punktiga.