Emajõel stardivad ässadki

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. juuni 2020, 21:48

Eeloleval laupäeval stardib Emajõel kauaoodatud sõudehooaeg. Võistlusdressi ajavad selga mitmed ässadki. Teiste seas läheb võidumõtetega veele olümpiapronks Allar Raja.

Koroonaviiruse tõttu aprillist juunisse nihkunud Emajõe karikas toimub kahel päeval: esimesel on kavas 4000, teisel 2000 meetrit. Laupäeval siirduvad esmalt veele mehed, kõigepealt roolijata kahe-, seejärel paarisaeru kahe- ning ühepaadid. Mõlemas duode klassis stardib kuus ekipaaži, üheseid on meeste vanuserühmas 23 ning poistes 24. Avavõistlust kasutavad teiste seas tugeva tühjendustreeninguna koondislasedki. Raja näeb jõuproovis võimalust rutiinist välja saada. „Kaalukausil pole midagi. See on treeneri poolt soovitatud veidi teistmoodi treeningu osa. Eritrenni ma teinud pole ja eks peagi näeme, kuidas veidi kõrgema pulsiga minek välja tuleb,“ sõnas Pärnu sõudekeskus Kalevi liige. Raja loetleb mitmeid konkurente, kes võitmist tema jaoks lihtsaks ei tee. „Kaur Kuslap, Andrei Jämsä, Jüri-Mikk Udam ja Johann Poolak on väga heas vormis. Võistlus tuleb põnevam kui mullu, sest kõigil on vormi saamiseks aega jagunud,“ sõnas pärnakas. Neljapaadi kauaaegne eesõudja Kaspar Taimsoo ning kergest seljavigastusest taastuv Tõnu Endrekson jäävad võistlusest eemale.

2013 Allar Raja M1x Skradin

Allar Raja (foto: erakogu)

Peale meeste võistlust siirduvad sama pikale rajale naised: kõigepealt paarisaeru kahe-, seejärel naiste ja tütarlaste ühepaadid. Teiste seas on stardis mullune poodiumikolmik Greta Jaanson, Grete Alttoa ja Liisu Mitt. Üldise paremuse selgitamiseks kahe päeva tulemused summeeritakse. Esikuuikusse mahtuvad toovad koduklubile punkte, klubide paremuse arvestamiseks kohapunktid liidetakse. Kogu võistluste info, sh osalejate nimekirjaga saab tutvuda siin.

„Emajõel tegutseme samas formaadis nagu alati. Mahume piirangutega ajalgi valitsuse poolt kehtestatud raamidesse, sest tegemist on eraldistardiga. Varemgi oleme meeste ja naiste sõitude vahele ajavaru kavandanud,“ lausus sõudeliidu peasekretär Robert Väli.