EMT sari: Endrekson ja Pajusalu võidukad

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. dets. 2010, 00:00

Laupäeval toimusid Pärnu Spordihallis Pärnumaa meistrivõistlused sisesõudmises, mis ühtlasi olid ka tänavu käivitatud Eesti Sõudeliidu suurtoetaja AS EMT nimelise sarja teiseks etapiks.

Tulemused, pildialbum

Pärnus peetud jõukatsumisel osales ka arvestatav hulk vabariigi paremikku kuuluvaid sportlasi eesotsas Tõnu Endreksoni, Kaspar Taimsoo ja Kaisa Pajusaluga.

Traditsiooniliselt on kõige rohkem kõneainet pakkunud meeste absoluutklassi konkurents, kust sünnivad parimad ajad ning milles teeb kaasa tipptegijate ring. Oodatult kuulus Pärnus toimunud võistluste kuldmedal Pekingi olümpiamängude hõbemedallistile, Pärnu Sõudeklubi atleedile, Tõnu Endreksonile, kel 1000 meetri võistlusmaa läbimiseks kulus 2.48,2. Talle järgnesid ajaga 2.51,5 Artur Maier ning tulemusega 2.52,2 Sten Villmann.

Naiste konkurentsis võitis kindlalt Pärnu Sõudekeskus Kalevi neiu, tänavuse sõudeaasta parima nais-ja juuniorsõudja tiitli pälvinud Kaisa Pajusalu, kel võistlusmaa läbimiseks kulus 3.11,6. Hõbemedali sai resultaadiga 3.27,2 võitja klubikaaslane Helen Tinkus, kolmandana lõpetas Pärnu Sõudeklubi kasvandik Keret Einaste ajaga 3.30,8.

Väärib märkimist, et esimest korda Eesti sõudmise ajaloos võtsid võistlustest osa invasportlased. Esimeste võitjatena lähevad ajalukku Jelena Pipper ja Ahti Tomp.

Teisi tulemusi

Poiste A klass:
1. Geir Suursild, Pärnu Sõudekeskus Kalev 3.00,1
2. Karl Koppel, Pärnu Sõudekeskus Kalev 3.00,1
3. Oskar Kuzmin, Tallinna Sõudeklubi 3.02,2

Tüdrukute A klass:
1. Marite Einland, Pärnu Kalev 3.28,6
2. Miina Kask, Pärnu Sõudeklubi 3.29,8
3. Gitta Kivilaan, Viljandi Sõudeklubi 3.41,8

Poiste B klass:

1. Andreas Lünekund, Pärnu Sõudeklubi 3.03,8
2. Daniel Liik, Pärnu Sõudeklubi 3.07,3
3. Markus Ritson, Pärnu Sõudeklubi 3.08,1

Tüdrukute B klass:
1. Krete Koovit, Viljandi Sõudeklubi 3.36,1
2. Andra Laura Meeksa, Pärnu Sõudekeskus Kalev 3.40,9
3. Erli Mat, Viljandi Sõudeklubi 3.41,9

Poiste C klass (500 m):
1. Andres Reimann, Pärnu Sõudeklubi 1.38,5
2. Sander Seos, Pärnu Sõudeklubi 1.40,9
3. Kaarel Jaksi, Viljandi Sõudeklubi 1.45,0

Tüdrukute C klass (500 m):
1. Kärolyn Mäesaar, Viljandi Sõudeklubi 1.49,7
2. Annika Väljataga, SAK Tartu 1.52,3
3. Karolina Lünekund, Pärnu Sõudeklubi 1.54,6

Naiste vabaklass:
1. Kersti Poopuu, 4.02,0
2. Anu Talu, 4.04,6
3. Piia Talu, 4.09,8

Naisveteranid:
1. Tiina Kapten, 3.36,0
2. Ulvi Lutoskin, 3.40,0
3. Merike Ellen, 4.19,4

Meesveteranid:
1. Aivar Jürgenson, KJK 2.59,6
2. Indrek Vait, Tallinna Sõudeklubi 3.00,4
3. Ants Einsalu, Albe Team 3.01,8

Meeste kergekaal:
1. Reigo Pihlak, SAK Tartu 3.05,5
2. Aleksei Lipintsov, Tallinna Sõudeklubi 3.10,0
3. Tamor Bakhoff, Pärnu Sõudeklubi 3.15,9

Meeste vabaklass:
1. Kaupo Raag, Velo Clubbers 3.08,4
2. Indrek Mägi, Albe Team 3.15,9
3. Karli Lutter, Albe Team 3.16,1

Naiste kergekaal:
1. Sille Vaiksaar, SAK Tartu 3.35,5
2. Karmen Alnek, SAK Tartu 3.41,7
3. Kaleria Raina, Narva Spordikool 3.43,4

Klubid:
1. TippGeo Spordihundid (Anu Talu, Indrek Sauväli, Sten-Erik Anderson, Aigar Raja)

Invasport naised:
1.  Jelena Pipper, 3.20,1

Invasport mehed:
1. Ahti Tomp, 3.20,1

Järgmine EMT sarja etapp, rahvusvaheline Alfa, toimub 22. jaanuaril Tallinna Spordihallis. Talvise sõudesarja võtavad kokku aga 12. veebruaril Tartu Ülikooli spordihoones sõidetavad Eesti meistrivõistlused.