EMT sari: Endrekson taas võidumees

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. dets. 2012, 19:37

Läinud laupäeval sõideti Pärnus EMT-nimelise sisesõudmise sarja 2. etapp. Meeste konkurentsis võidutses, nagu tavapäraselt, Eesti parim ergomeetrimees Tõnu Endrekson. Naiste arvestuses tõusis poodiumi kuldsele astmele pärnulanna Miina Kask.

EMT logo 2011Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis toimunud jõukatsumisel osales üle 200 ergomeetrisõudja Eesti erinevatest sõudeklubidest. Positiivseks märgiks võib kindlasti pidada vabaklassi ehk mittesõudjate kandepinna laienemist ning taseme tõusu.

Nagu tavaks, kõditab pealtvaatajate närve enim meeste finaal ja kui seal sõuavad ka tipud, siis on tipptasemel vaatemängu jagunud lõpumeetriteni.

2012 EMT sari 2.etapp M vabaklass
Meeste vabaklassi esikolmik: Kaido Ruul (vasakult), Aivar Jürgenson ja Kristo Kauder. Foto: www.soudeliit.ee

Ka tänavu läks meistrivõistluste finaali algusest peale juhtima Allar Raja järel eelsõidu teise ajaga lõpetanud Endrekson, kontrollides nii Raja kui ka paadikaaslaste Kaspar Taimsoo ning Andrei Jämsä tegemisi lõpuni. Endreksonil kulus  võitjana 1000 meetri läbimiseks 2.45,2, Taimsoo lõpetas 2.46,3ga teisena ning Raja 2.46,8ga kolmandana. Jämsä jäi esimesena medalita, saades tulemuseks 2.49,8.

„Tugev pingutus ja positiivne emotsioon“, märkis Endrekson  kokkuvõtteks ja lisas, et umbes kuu aja pärast toimuv rahvusvaheline „Alfa“ tõotab põnevust.

„Kindlasti ootan jaanuaris endalt särtsakamat etteastet, ehk et olen valmis tänasest ajast üht-teist kärpima“, avaldas olümpiahõbe.

Kuna Eesti parim naissõudja Kaisa Pajusalu jäi võistlusest tervisemure tõttu kõrvale, oli võitjatroon vaba. Kuldmedali saatus  jäi lahtiseks viimaste meetriteni, sest pärnulannad Miina Kask ja Helina Sakkarias rebisid võrdselt lõpumeetriteni. Siiski suutis Kask lõpuks oma paremust näidata ning hankis ajaga 3.25,4 auhinnakappi esimese maakonna meistritiitli. Sakkarias leppis tulemusega 3.26,0 hõbedal ning kolmikvõidu aitas resultaadiga 3.37,9 Pärnu Sõudeklubisse toimetada pronksi saanud Siret Saarsalu.

Kõik tulemused on saadaval Pärnumaa meistrivõistluste lõpuprotokollis.

Järgmisena toob EMT-sari osalejad 26. jaanuaril „Alfale“ ning seejärel juba 23. veebruaril Tartus toimuvatele Eesti meistrivõistlustele.