EMT sari: Pärnumaa meistrivõistlused tõotavad põnevust

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. dets. 2012, 13:51

Eeloleval laupäeval, 15. detsembril , sõidetakse Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli võimlas EMT sisesõudmise sarja 2. etapp.  Võistlustules saab näha nii noorte-, veteranide kui ka täiskasvanute paremikku.

EMT logo 20112. etapp sõidetakse Pärnumaa ja Pärnu Sõudekeskus Kalevi meistrivõistluste egiidi all kiirust ja ühtlasi ka vastupidavust nõudval 1000 meetril. Võistlused on jaanuaris toimuva rahvusvahelise „Alfa“ eel tippudele ühtlasi ka oluliseks testkatsumuseks.

Eelülesandmise põhjal on registreeritud 207 sportlaste osalemine, seejuures on esindatud kõik Eesti sõudeklubid. 

2012 EMT medalid
EMT-sarja auhinnalaud. Foto: www.soudeliit.ee

11.-12.aastaste ehk D klassi võistlus stardib 500 meetril kell 12 ning seal, aga ka vanemas ehk C klassis eraldi finaale ei sõideta.

Alates B vanuserühmast on kavas eelsõidud, kust finaali sõelutakse aegade põhjal 12 paremat.

Põnevust tõotab taas meeste sõit, sest kaasa teevad kõik meie olümpiamehed. Kas poodiumi kõrgeimale astmele tõuseb taas Tõnu Endrekson või on lootust Andrei Jämsäl, Kaspar Taimsool ning Allar Rajal, selgub kell 15.35 startivas finaalsõidus. Eesti parim naissõudja, tervisehäda kurtnud Kaisa Pajusalu jääb võistlusest eemale.

Eesti Sõudeliidu suurtoetaja AS EMT egiidi all toimuv sisesõudmise sari kogub tuure. Novembris toimus esimese osavõistlusena Maidla etapp, peale Pärnumaa meistrivõistlusi on aga jaanuaris kavas „Alfa“ ning sarjale panevad punkti veebruris sõidetavad Eesti meistrivõistlused.