EMT-sarja vahekokkuvõte

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. dets. 2010, 00:00

Tänavu algatatud Eesti Sõudeliidu suurtoetaja  AS EMT nimeline sari on jõudnud poole peale. Vahetult peale laupäevast teist osavõistlust, Pärnus toimunud Pärnumaa meistrivõistusi, on õige aeg heita pilk sarja üldseisule.

Sarja vahekokkuvõte

Meeste ja naiste konkurentsis on pilt selge – ülivõimsalt on juhtimas Tõnu Endrekson ja Kaisa Pajusalu. Kõige nooremate vanusearvestuses ehk C klassis, kuhu kuuluvad 13-14. aastased tulevikulootused, juhivad Kärolyn Mäesaar ning Andres Reimann. Aste vanemas rühmas ehk B vanuseklassis on liidriohjad haaranud Krete Koovit ja Andreas Lünekund.

PMV_C2_2010_naisvet Naisveteranide etteaste                       Foto: Mihkel Klementsov

A klassis on liidrid Marite Einland ning Geir Suursild. Meeste kergekaalus juhib Aleksei Lipintsov, naiste kaalukategoorias aga Sille Vaiksaar.

Meeste vabaklassis ehk mittesõudjate arvestuses on hetkel kullakonkurentsis Kaupo Raag, naiste rivaliteedis Kersti Poopuu.

EMT sarjas ootab ees veel kaks etappi – 22. jaanuaril Tallinna Spordihallis toimuv rahvusvaheline Alfa ning 12. veebruaril Tartu Ülikooli Spordihoones sõidetavad Eesti meistrivõistlused.