EMT sisesõudmise sari stardib novembris

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. okt. 2011, 12:36

Tänavune siseriiklik veehooaeg on lõppenud, jäänud on vaid mõned rahvusvahelised võistlused nagu Shveitsis toimuv Armada Cup ning Itaalia Silverskiff, kus ka mõned Eesti klubid ja kohalikud sõudetipud plaanivad osaleda. Enamjaolt on aktiivsete treenijate mõtted krutitud juba sisesõudmise lainele – põnev 2012. aasta hooaeg on ukse ees.

EMT_logo_2011

Juba teist aastat kutsuvad sõudeliit ja ala peatoetaja EMT kõiki huvilisi egiidi all “Tule sõua sina ka!” sisesõudmise sariüritusest osa saama. Kokku peetakse neli etappi, neist esimene toimub juba 26. novembril Väike-Maarja spordihoones. Teine osavõistlus viib osalejad suvepealinna Pärnu spordihalli, kolmandaks on kuulsaim – rahvusvahelist kõlapinda leidev Alfa ning sõidetuna klassikalisel 2000 meetril. võtavad hooaja enne kevadvete valla pääsemist kokku Maidla spordihoones toimuvad Eesti meistrivõistlused.

Nii nagu ikka, mõtlevad korraldajad sisesõudmise kui spordiala populariseerimise suunas, mille märgiks on avatud võistlusklass mittesõudjatele ehk vabaklass. Traditsiooniliselt on sarjas lubanud kaasa lüüa tipud nagu Tõnu Endrekson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo jt.

Jälgi juhiseid siit!