Endrekson alistas tulises Alfa-finaalis Raja

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. jaan. 2014, 11:25

Foto: Ants Liigus

21. korda peetud rahvusvahelise sisesõudmisvõistluse Alfa võitis meeste võistlusklassis pärnakas Tõnu Endrekson, kes haaravas finaalis edestas Allar Rajat ja Kaspar Taimsood, teavitab võistluste pressiteenistus.

Endrekson kontrollis 1000 meetri sõitu algusest lõpuni ja lõpetas ajaga 2.43,8. Teisena finišeeris Raja, kelle tulemus 2.44,9 on ühtlasi mehe isiklik rekord. Taimsool jäi oma rekordist puudu vaid 0,1 sekundit, tema lõpuaeg oli 2.46,4. Esikolmiku kannul olid väga tihedalt Andrei Jämsa ja lätlane Gints Zunde.

2014 Tõnu Endrekson Alfa finaalis foto Ants Liigus
Endrekson finaali läbimas

“Jään tänase tulemusega vägagi rahule ja tõden, et ettevalmistusplaanid on realiseerunud. Nüüd on aga aeg keskenduda taas vee peal sõudmisele ja lõunasse lennata”, teatas olümpiahõbe, kelle lähiaja plaanidesse kuulub koos klubikaaslase Andrei Jämsä ning treener Tatjana Jaansoniga Põhja-Hispaaniasse Castrelo de Minhosse treenima siirduda.

“Ilus sõit ja korralik tulemus. Tundub, et sõudsin just ka isikliku tippmargi”, arvas paarisaeru neljapaadi kogenuim, Allar Raja.

2014 Allar Raja Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo pärast Alfa 2014 sõidu lõppu foto Ants Liigus
Esikolmik vahetult peale finaali: Raja, Endrekson, Taimsoo. Taamal lätlane Zunde

Erilist hoogu näitasid veteranide võistlusklasside sõitjad, sündis tervelt kolm Alfa rekordit. Väga tugeva tulemuse tegi soomlane Heikki Keskinen, kes võitis 45-59 aastaste meeste veteranide sõidu rekordilise ajaga 2.53,6. See oleks andnud isegi meeste klassis kõrge 10. koha.

Naistveteranide uue rekordi 3.28,7 eest hoolitses Tiina Kapten, vanemate kui 60-aastaste meesveteranide uus rekordiomanik on Madis Lõhmus ajaga 3.11,6.

Kokku võistles Alfal üle 400 sportlase, veerand neist sõitsid kohale välisriikidest. Koolidest näitas parimaid tulemusi Tallinna Reaalkool, saades auhinnaks sõudeergomeetri Concept2 aastaks kasutada.