Endrekson asub 24. jaanuaril “Alfal” võitu kaitsma

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. jaan. 2015, 12:58

Jaanuarikuu toob sõuderingkondadesse elevuse, sest juba 24ndal sõidetakse koduste tippude ning rahvusvahelise seltskonna osavõtul sisesõudmise „Alfat”.

22. korda Tallinna Spordihallis toimuv ning hinnanguliselt ligi 500 huvilist kohale toov  Balti- ja Põhjamaade vanim ja suurim tubase sõudmise jõuproov on mõeldud kõigile – nii tippudele kui pühapäevaharrastajatele. Võistluspäeva avavad kell 10.45 startivad eelsõidud, põnevad finaalid aga jõuavad kätte kell 15.00. Kategooriad on avatud noortele (C,B,A klass), mitteprofessionaalsetele harrastajatele ehk vabaklassile, veteranidele (27-44,45-59,60 ja vanemad), parasportlastele ning eliidile.

2014 Alfa võistlus Raja Taimsoo Endrekson foto Delfi
Kaader 2014. aasta finaalist – Raja, Taimsoo ja võitja Endrekson. Foto: Ants liigus

Meeste eliitarvestuses on lubanud starti tulla varem Alfal kordi võidutsenud pärnakast olümpiahõbe Tõnu Endrekson, paarisaeru neljapaadisõudjad Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap, MM-pronks Andrei Jämsä jt.

Naistest võivad Eesti parimale, Kaisa Pajusalule, hakata konkurentsi pakkuma tugevad Läti ja Leedu atleedid.

Kategooriates, kus stardib rohkem kui 16 võistlejat, on kavas eelsõidud. Individuaalsetes sõitudes on finaalikohti 16 ning võistkondadest pääseb medalisõitu maksimaalselt neli 4-liikmelist esindust.

„Alfat” on varem külastanud sellised staarid nagu Vaclav Chalupa, Iztok Cop, Klaus Geiger, Jüri Jaanson, Pertti Karppinen, Adam Kreek, Matthias Siejkowski, Pavel Šurmei jt.

Sündmus on publikule tasuta.

Külasta võistluse kodulehte ning liitu Facebook’iga.