Endrekson ja Ellermann on olümpiamängude avatseremoonial Eesti lippuriteks

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. juuli 2021, 10:38

Viiendatel olümpiamängudel osalev Tõnu Endreksonist saab koos ratsasportlase Dina Ellermanniga paar, kes kannab avatseremoonial Eesti lippu.

Ehkki sõuderegatt algab juba enne tseremooniat 23. juuli hommikul, läheb kahekordne medalist sinna Eesti eest marssima. „Asjad on nii korraldatud, et saan minna. See on mulle auasi,“ rääkis 42aastane pärnakas, kes esimest korda võistles olümpiarõngaste all juba 2004. aastal Ateenas.

Tonu-Juri_Peking_2008

ROKi muudatus reeglites lubab esimest korda lippu kandma kaks inimest. EOK spordidirektori Martti Raju sõnutsi on see samm võrdõiguslikkuse poole. «Kunagi varem pole olümpiamängudel esindatud nii palju naissoost sportlasi – ROKi arvutuste kohaselt on see suisa 48,8 protsenti. Selle märgiks otsustati koondiste mõlemast soost sportlasel koos ka lippu kanda. Meie valik langes sümboolselt koondise kõige kogenenuma, Endreksoni ning Eesti spordiajalugu tegeva Ellermanni kasuks,» selgitas Raju.

Ellermanni pääsemine Tokyosse selgus vahetult mängude eel. Tegemist on 40aastase koolisõitjaga, kes oma hobuse Donna Annaga viib esimest korda Eesti ratsutajate lipu olümpiale. Ühtlasi on sportlase ratsu esimene Eestis sündinud ja siin kasvatatud sporthobune, kes on suurvõistlusele jõudnud.

Varem on sõudjatest lipu kandmise au saanud osaks 1996. aastal Jüri Jaansonile Atlanta olümpial. Niisamuti lehvitas sõudelegend värske medalimehena lippu 2004. aastal Ateena mängude lõputseremoonial.

FOTO: Endrekson ja Jaanson Pekingi olümpial (Rein Kilk)