Endrekson ja Jämsä võitsid kahepaadil

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. mai 2010, 00:00

Täna võeti kokku Pärnu jõel toimunud Eesti sõudekoondise moodustamise katsevõistlused. Kavas oli sõidud suurematel paatidel, mille koosseisud selgusid eile.

Lõpuprotokoll

Kõige huvipakkuvam pidi olema loomulikult meeste paarisaeru kahepaatide sõit, sest stardiprotokolli olid kantud kõik meie tipud, v.a Jüri Jaanson, kes tervisevaevuse tõttu on võtnud aja maha ning jätab võistlushooaja vahele. Koondise moodustamise traditsiooni kohaselt valivad tugevamad ühepaatidel endale paarilised kahepaatidesse.

Eile võitis kindlalt Tõnu Endrekson. Kuigi Sõudeklubi Pärnu sportlane on lubanud tänavu teha oma esimese tõsise hooaja ühepaadil, sõudis ta täna koos Andrei Jämsäga, kes ühesel oli olnud kolmas. Neile pidid vastu tulema mullu end maailma tippseltskonda murdnud Allar Raja ning Kaspar Taimsoo, kuid viimase tervisehäda sundis täna paatkonda siiski vee pealt eemale jääma.
Sõit, mis ilmselgelt pakkunuks Raja-Taimsoo osalusel väikestviisi intriigi ja maiuspala, kujunes ühekülgseks ja lõppes kindlalt Endreksoni-Jämsä võiduga. Duo sai ajaks 6.50,9. Järgnesid Vladimir Latin ja Igor Kuzmin tulemusega 7.00,8 ning kolmandana Valeri Prosvirnin ning noorteklassi sõudja Joosep Laos (7.11,6).

Roolijata neljapaatide finaal kulges erakordselt põnevalt ja tasavägiselt. Vaid neli kümnendikku edestas paatkond Andrus Sabiin, Artur Maier, Alo Kuslap ja Jaan Laos kvartetti Martin Neerot, Rauno Talisoo, Kaur Kuslap ja Sten-Erik Anderson  – ajad vastavalt 6.30,7 ja 6.31,1.

Naiste paarisaeru kahepaadil võitsid katsevõistluse Kaisa Pajusalu ja Koidu Killing (7.40,7). Järgnesid Sille Vaiksaar ja Natalija Garankina (7.44,4).

Maailmakarikasarja avaetapi koosseis teada

Tänase seisuga võib öelda, et 28.-30. maini Bledis Sloveenia toimuval MK-etapil stardivad Endrekson, Jämsä ja Kuzmin ühepaatidel ja Taimsoo-Raja paarisaeru kahepaadil. Koondise peatreeneri Jaan Tultsi sõnul on lahtine Latini-Prosvirnini osalemine.
“Võib juhtuda, et mehed teevad kaasa paarisaeru kahepaadil, kuid otsuse teeme enne MK etappi”, teavitas Tults sõudeliidu plaanidest.