Esmakordne Kahe Silla regatt Pärnus juba eeloleval laupäeval

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. sept. 2015, 20:11

Eeloleval nädalavahetusel, 5.-6. septembril toimub Pärnus sõudjate ja sõudmise taustaga spordisõprade kaasa löömisel mitmeid huvitavaid spordialaga seotud ettevõtmisi.

2015 jaansonijooks juubelilogo värvilineSpordirahvas teab, et just kahekordne olümpiahõbe ja eksmaailmameister Jüri Jaanson ning staažikas treener Matti Killing olid initsiatiivgrupi liikmed, kes 2000-ndate aastate alguses käisid välja mõtte Pärnu jõekallaste puhastamisest ja läbitavaks muutmisest. Nii sündis Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, mis aitas palju kaasa eesmärgi täitmisele. Juba mõnda aega on kaldad sportimiseks ja kergliikluseks avatud ning lihtsalt ja mugavalt saab kesklinna piirkonnale kaldaid mööda tiiru peale teha. Sõudjad on algatusest palju võitnud, sest ülimugav on võistlusi terve klassikalise distantsi ulatuses kaldalt jälgida.

Juba eeloleval pühapäeval, 6. septembril, toimub juubelihõnguline Kahe Silla jooks, mis toob jõekallastele tuhandeid osalejaid – nii tipp- kui tavaharrastajaid. Ent ka laupäevale jagub tegemisi ja uudseidki. Esimest korda on pärnakad korraldamas Kahe Silla regatti.

Kaheksapaat sport.err.ee
Kaheksapaat. Foto: err.sport.ee

See šõumaitseline, Uuest Vana sillani sõidetav ligi 4-kilomeetrine võistlus, pakub pinget, ent ka palju elevust.

“Meie eesmärk on uue algatusega rääkida, et sõudmises on ka lõbus ja šõu pool. Teeme tavapärasest teistmoodi, sest kaheksapaatide võistkonnad loositakse ning koosseisu kuuluvad ühtaegu nii mehed, naised, noored kui ka veteranid”, andis võistluse üks korraldajaid, Artur Maier Pärnu Sõudeklubist, uudsest formaadist ülevaate.

Ka ei ole korraldaja sõnul vähetähtis asjaolu, et nii on võimalik spordiala edendada ning uusi huvilisi jõekallastele paadikuuride juurde tuua.

“Spordisõbrad on oodatud Vana silla juurde ise kõike kaema. Finišiala on otsekui peopesal ja väga hästi jälgitav. Esimesed kaheksapaadid peaksid pärale hakkama jõudma kella 12.15 paiku. Kirja on end pannud nii Tartu, Tallinna, Viljandi, Narva ja muidugi korraldajalinna sõudjad”, rõõmustas ise tippsõudmisega tegelenud Maier.

Võistlust korraldavad Pärnu Sõudeklubi ja Pärnu Sõudekeskus Kalev. Ka pühapäeval on mõlemad klubid aktiivselt spordikorraldusse ja osalemisse kaasatud. Väga paljud lähevad Kahe Silla jooksule ning korralduse köögipoolele jääjad panustavad rajateeninduspunktide korraldamisse.

Võistluse JUHEND