Euroopa meistrivõistlused 1.- 4.juunil 2006 ?

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. märts 2006, 20:04

Alles hiljuti moodustatud Euroopa Sõudmise Konföderatsioon on võtnud oma eesmärgiks viia 1.-4. juunil 2006 läbi esimesed Euroopa sõudmise meistrivõistlused. Võistlused toimuvad Bulgaarias 340 000 elanikuga Plovdivis.

Programm hõlmab meeste poolelt kõiki paadiklasse kaasa arvatud kergekaalu distsipliine v.a kaheksapaat. Naistel on kavas ühe-, roolijata kahe-, paarisaeru kahe- ning roolijata neljapaat, aga ka kergekaalu ühe- ja paarisaeru kahepaat.

231
Vaade võistluskanalile

Eestlastele õnnelik paik Plovdiv on suurvõistlusi korraldanud ka varem – 1990. aastal toimusid seal kanuu – ja süstaaerutamise maailmameistrivõistlused ning 1999. aastal sõudmise juunioride maailmameistrivõistlused. Viimasel juhul olid need Eestile äärmiselt edukad, sest Narva noormees Leonid Gulov võitis ühepaadil kuldmedali.

Ootamatu uudis

Seda, kas Eesti sõudekoondis vastselt planeeritud tiitlivõistlusele sõidab, on veel küsimärgi all. “Koondise lähetamise Bulgaariasse otsustab Eesti Sõudeliidu juhatus. Tegelikult on meil võistluskalender üsna tihe, mistõttu jõuproovist hiline teavitamine tekitab mitmeid küsimärke ning komplikatsioone”, kommenteeris alaliidu peatreener Jaan Tults. Tema sõnul tuli teade maailmajao tiitlivõistluste käimalükkamisest vägagi ootamatult ning vajab mitmete kiirete otsuste tegemist. Kui vastloodud Euroopa Sõudmise Konföderatsioon planeeris esimese võistluse korraldada mitte hiljem kui 2007. aastal, siis loogiline olnuks ka samal hooajal alustada. Nii nagu Eesti puhul, võib mitmete teistegi riikide koondiste alajuhte leida kimbatusest, mis kaasnes ootamatu välkteatega.

Lisainformatsioon: www.eurorowing.com