FISA teatas möödunud hooaja parimatest

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. jaan. 2011, 19:52

Rahvusvaheline Sõudeliit FISA valis 2010. aasta parimad sportlased ning alaga seotud taustajõud, vahendab worldrowing.com

Kõrge au osaliseks sai Uus-Meremaa koondise peatreener Dick Tonks, kes on riigi koondise tüüri juures püsinud juba pea kaks aastakümmet. Tema tuntumatest hoolealustest võib loetleda Rob Waddell’i, Nicky Coles’i, Mahe Drysdale’i, Caroline ja Georgina Evers-Swindell’i, Eric Murray, Hamish Bond’i jt. nimesid.

Adaptiivsudja_Tom_Aggar
Aasta invasõudja 2010- britt Tom Aggar.            Foto: news.sky.com

Aasta meessõudja tiitel hääletati alates 2005. aastast ühepaadisõudjate eliiti kuuluvale ning sellest hetkest alati tiitlivõistlustel medalile jõudnud tsehh Ondrej Synekile, kes mullustel tiitlivõistlusel võitis oma esimese kuldmedali.

Aasta edukaimateks naissõudjateks kuulutati paarisaeru kahepaadil möödunud hooajal võitmatuna püsinud britid Anna Watkins ja Kathrine Grainger.

Aasta parim invasõudja on juba teist aastat järjest ühepaadil võistlev britt Tom Aggar, kes on adaptiivsõudmise viinud täiesti uuele tasemele – möödunud hooajal võitmatuna püsinud mees purustas mitmel korral maailmarekordi.

Pikaajalise panustamise eest ala arengusse sai autasu osaliseks ameeriklane Hart Perry, kes on sõudmise juures erinevate valdkondade eest vastutanud 50 aastat. Näiteks töötas Perry aastatel 1971-1999 FISA arbiitrina, juhtis kuningliku Henley regati kohtuniketöö korraldust ning abistas USA kuulsat Kenti kooli noorsõudjate programmile finantseeringu leidmisel.

Autasustamine viidi läbi Henley Jõe ja Sõudmise  muuseumis (Henley River and Rowing Museum).