Greta Jaanson kvalifitseerus Noorte olümpiamängudele

Eesti Sõudeliit   |   29. mai 2018, 17:39

Täna saabus Maailma Sõudeföderatsioonist (FISA) teade, et Greta Jaanson on äsja toimunud noorte EM-i tulemuse põhjal kvalifitseerunud 2018 Noorte olümpiamängudele, millised toimuvad 7.-11.oktoobril 2018 Argentiinas Buenos Aireses.

Noorte OM-i (NOM) kvalifikatsioonisüsteem on tavapärasest keerulisem kuna nii poistel kui ka tüdrukutel on kavas vaid 2 paadiklassi – ühepaat ja üksikaeruline roolijata kahepaat
Kvalifikatsioonisüsteem näeb ette, et igast riigist võib (nii poiste kui tüdrukute osas) osaleda kas 2 sportlast või 1 paatkond. Esimeseks kvalifikatsiooniregatiks oli 2017. aasta noorte MM. Kuigi NOM-l osalevad vaid ühe- ja kahepaadid, oli igal riigil võimalus kvalifitseeruda ka nelja- ja kaheksapaatide tulemuste põhjal.

II etapis jagati/jagatakse teatud arv kohti kontinentaalsetel meistrivõistlustel ja nii oli äsja lõppenud noorte (u19) EM-l võimalus kvalifitseeruda veel 3-l ühepaadil. 
Kuna need riigid, kelledel juba oli koht NOM-l, rohkem kohti juurde ei saa, siis andis Greta Jaansoni 9.koht EM-l võimaluse kvalifitseeruda Noorte OM-le. 
Jooksev info NOMi kohta on leitav SIIT

Palju õnne Gretale ja tema treenerile Ingrid Võsule.

Värske noorolümplane Greta Jaanson noorte EM-l Gravelineses