Harku järve regatt pani sõudjad proovile

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. juuni 2018, 00:11

Pühapäeval, 10. juunil võtsid sõudjad mõõtu Harku järve regatil. Vaid päev pärast Eesti sprindi meistrivõistlusi toimunud jõuproovi kasutasid paljud võistluskoormuse saamiseks.

Juuni teine nädalavahetus on arvukate sõudjate jaoks olnud Tallinna päralt. Vaid päev varem võisteldakse sprindi meistrivõistlustel, ent kui juba väljasõit plaanidesse võtta, tasub oma võimeid proovida ka pika ajalooga Harku järve regatil, mille põhidistants on 1000 meetrit. C-klassi osalejate (13-14aastased) kohustuseks on läbida poole lühem võistlusmaa.

C-klassi ühepaadil olid võidukad Narva sõudja Uljana Safonova (2.08,2) ning Pärnu Kalevi noor spordimees Roobert Harjus (1.52,4). Sama vanuserühma paarisaeru kahepaadil näitasid tüdrukutest parimat minekut Isabel Padul ja Laura Kallas (Pärnu SK Kalev, 1.59) ning poistest Kert Mäesaar ja Priit Laidma (Viljandi sõudeklubi, 2.10,8).

15-16aastaste (B-klass) tüdrukute paarisaeru kahepaadi valitsejad olid Jane-Riin Nõmmsalu ja Heike Lehiste (Pärnu SK Kalev, 3.57,3) ning sama vanade poiste seas tallinlased Jaan-Sander Klein ja Uku-Siim Timmusk (3.22).

A-klassi (17-18aastased) ühepaatidel näitasid parimat minekut Pärnu sõudeklubi liige Greta Jaanson (3.47,8) ja Tallinna noormees Kristjan Lindsalu (3.29,5).

Naiste ühepaadil ei leidunud vastast Viljandi esindajale Kärolyn Mäesaarele, kel kulus 1000 meetri läbimiseks 3.54,7. Meeste samas paadiklassis valitses Tallinna mees Jüri-Mikk Udam (3.27,7).

Omamoodi põnevust pakkus 250 meetri distantsil peetud segapaaride sõit. Võistluse formaat nägi ette, et paarisaeru kahepaadis pidid sõudma nii mees kui naine. Võiduka duo moodustasid Kärolyn Mäesaar ja Kristjan Lindsalu (44,8 sekundit). Neile järgnesid pärnakad Martin Rahuoja ja Liisu Mitt (45,3) ning Tallinna-Pärnu segaduo Irena Budanova – Bertty Nurm.

Võistluse tulemustega saab tutvuda siin. Ürituse korralduse eest vastutas Tallinna Sõudeklubi.