Homme algab Plovdivis U19 MM

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. aug. 2021, 13:19
image_pdfimage_print

Homme algavad Bulgaarias Plovdivis alla 19aastaste (U19) sõudjate maailmameistrivõistlused, kus Eesti eest on väljas kaks paatkonda.

Noormeeste paarisaerulisel neljapaadil lähevad 21 konkurendiga rinda pistma Markus Uibo (SAK Tartu), Kaarel Kiiver (TÜASK), Rainer Oras (Viljandi SK) ja Ken-Markus Üle (SAK Tartu). Võistlussüsteem näeb ette, et neljast eelsõidust igaks esimene pääseb otse poolfinaali, ülejäänud saavad uue võimaluse vahesõidus. Neidki on kavas neli, millest igast kaks saavad õiguse startida poolfinaalis. Kolmandas eelsõidus kell 10 startiva Eesti vastasteks on Tšehhi, Kanada, Iirimaa ja Serbia.

Eesti koondis kanali ääres (FOTO: Robert Väli)

Tallinna sõudeklubi noortest moodustatud paarisaeruduo Karl Kristofer Orgse-Artjom Holostõhh paneb end proovile 18 rivaali vastu. Esmalt läbitakse eelsõit, kus tuleb poolfinaali jõudmiseks olla vähemalt teine. Kui see ei õnnestu, jätkatakse vahesõidus, kust edasipääsu tagab kaks paatkonda. Eestlased stardivad kell 10.24 kolmandas eelsõidus, vastasteks Tai, Šveitsi, Moldova, Saksamaa ja Läti paatkonnad.

„Loodame, et mõlemad koosseisud teevad hooaja parimad sõidud. Neljaselt ootaks poolfinaali jõudmist, kui kahenegi sellega hakkama saaks, oleks suurepärane,“ rääkis sõudeliidu spordikomisjoni esimees Tanel Kliiman. Tema sõnutsi täitis kvartett alaliidu seatud mudelaja korduvalt, ent kahenegi oli sellele väga lähedal.

Treeneritest abistavad võistluspaigas atleete Aleksei Lipintsov ja Priit Purge. Sõudeliidu peasekretär Robert Väli panustab koondise mänedžerina. Võistkond katsetab uut võistlusvormi, mis on valmistatud briti firma 4 Degrees poolt. “Kuna Tallinna sõudeklubis on kasutusel sama firma toodang, aitas Aleksei Lipintsov meid varustuse hankimisel. Testime ja proovime, lõppsõna, kas ka edaspidi sama brändi peale jääme, on sportlastel,” rääkis Väli.

Kogu võistlusega seotud info on siin.