Intervjuu: Jüri Jaanson teel Poznani MMile

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. juuli 2009, 00:00

Esitasin Jüri Jaansoni treenerist abikaasaleTatjana Jaansonile mõned küsimused, et uurida, millised on igihalja sõudja plaanid teel Poznanis toimuvale MMile.

Kuuldavasti tuleb Jüri eeloleval nädalavahetusel starti Pärnu jõel toimuvatel Eesti esivõistlustel. Millistes paadiklassides plaanite startida?
Kuna Jüri sai pühapäeval külge kerge külmetuse, ei tea veel, mis saab. Hetkel võtame ühe päeva korraga ja kui kõik laabub, sõuab ta loomulikult ühesel ning esindab Sõudeklubi „Pärnu“ värve kaheksapaadis.

Peale St Moritzi alpilaagrit, kus harjutasite 1800 meetri kõrgusel, olete Pärnus teinud mitmeid kontrollstarte sh. osalenud Pärnumaa meistrivõistlustel, kus Jüri võttis mõõtu roolijata kahepaadi koosseisudega…
Pärnumaa meistrivõistluste raames tehtud testsõit näitas, et minekut on. Hommikul tegime ka planeeritud kiirustreeningu, peale mida oli distants taas vaja läbi sõita.

Kas riigi meistrivõistlused toovad selguse, milliste plaanidega minnakse vastu Poznani MMile?
Eesti Sõudeliit soovib näha, et kandidaadid tulevad veele oma põhipaadil. Teistes paatides osalemine on sportlaste vaba valik. Kindlasti saame sellest, mis edasi peaks hakkama toimuma, pilti selgemaks. Maailmameistrivõistlused toimuvad 24.-30. augustini Poola linnas Poznanis.

Jüri Jaansoni plaanidesse kuulub sel aastal ühepaat, millel ta tipptasemel sõudis viimati Ateena olümpial. Peale 2004. aastat on igihaljas sõudetipp osalenud edukalt paarisaeru nelja-ja kahepaadi koosseisudes, võites mitmeid tiitleid. Poznani sõudevetel loodavad Jaansoniga kohtuda kahekordne olümpiavõitja Olaf Tufte, Uus-Meremaad esindav mitmekordne maailmameister Mahe Drysdale, noored ja andekad – tsehh Ondrej Synek, britt Alan Campbell jpt.

709

Hiljuti treenis Jaanson Alpides          Foto: Mati Villsaar