Jaan Tults pälvis Eesti Kultuurkapitali aastapreemia

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. veebr. 2015, 18:21

Foto: Erik Prozes

Läinud neljapäeval, 5. veebruaril, selgusid Eesti Kultuurkapitali 90. juubelil valdkondlike aastapreemiate laureaadid. 2014. aastal silma paistnud isikute seas õnnitleti ka endist sõudeliidu peasekretäri ja peatreenerit Jaan Tultsi.

Jaan TultsPärnus sportimist alustanud Kultuuri- ja spordi sihtkapitali 3000 eurose aastapreemia pälvinud Tults on sõudmise juures tegutsenud alates 1960-ndate algusest ning nõustab alaliitu mentorina siiani. Seejuures rikastavad preemiasaaja auhinnakappi kõrged kohad NSV Liidu meistrivõistlustelt ning 1972. aasta Eesti NSV meistrikuld kaheksapaadil.

Tults kui spordijuht on alates 2001. aastast Eesti Olümpiakomitee esindajate kogu liige ning olnud aastatel 1989-2013 Eesti Sõudeliidu peasekretär. Lisaks on mees kolmel järjestikkusel korral alates Ateena olümpiamängudest juhtinud sõudjate delegatsiooni.

2007. aastal Valgetähe V klassi teenetemärgi omanikuks saanud sõudejuht on kõigele lisaks avaldanud ka kirjutisi „Kehakultuuris“, „Spordilehes“ ja Eesti Sõudjas“.

Lisaks Kultuuri- ja spordi sihtkapitalile jagati preemiad arhitektuuri, audiovisuaalse kunsti, helikunsti, kirjanduse, kirjutava ja rakenduskunsti, rahvakultuuri ja näitekunsti kategooriates.

Fotol: Kunagine tippkorvpallur ja -treener Jaak Salumets (vasakul) Jaan Tultsile preemiat üle andmas