Jaanson ja Endrekson tulevad Eesti meistrivõistlustel starti

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. sept. 2021, 23:50

Laupäeval asub riigi sõudeparemik Viljandis Eesti meistrimedaleid jahtima. Teiste seas tulevad veele olümpiamedalistid, vanade aegade meenutuseks istuvad taas kahepaati Pekingi OMi hõbedamehed Tõnu Endrekson ja Jüri Jaanson.

Kahepäevase võistluse käigus on plaanis välja jagada 20 medalikomplekti. Võistlused algavad laupäeval kell 14 eelsõitudega, finaalid on kavas kell 16. Pühapäeval alustatakse kell 12, päeva naelaks kujuneda tõotav meeste kaheksapaatide finaal on kavas kell 14.15.

Lisaks veteranidele ja parimatele noortele on stardis rahvusvahelisel tasemel tegijad, teiste seas koduklubide rivistuses Rio pronksmedalistid Andrei Jämsä, Endrekson, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo. Põnevust tõotab Endreksoni ja Jaansoni osalusel paarisaeruliste kahepaatide finaal, sest poodiumi kõrgeimale astmele tõusmiseks tuleb alistada Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev). Raja teeb Pärnu SK Kalevi eest kaasa paaris- ja üksikaerulises nelja-, niisamuti kaheksapaadis. Taimsoo annab kodujärvel oma parima Viljandi sõudeklubi oktetis.

Jõuproovi korraldavad sõudeliit ja Viljandi sõudeklubi. Stardiprotokolliga saab tutvuda siin.