Jaansoni fondi stipendiumi pälvis Liisa-Marie Lääne

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. nov. 2019, 23:19
image_pdfimage_print

Eesti Rahvuskultuuri Fondi Jüri Jaansoni allfondi halduskogu otsusega pälvis järgmiseks aastaks 1000-eurose stipendiumi Tallinna sõudja Liisa-Marie Lääne. Toetus antakse üle 8. detsembril rahvuskultuuri fondi austamisõhtul Mustpeade Majas.

Tallinna sõudeklubis treener Aleksei Lipintsovi käe all harjutav Lääne tunnistas, et uudis tuli suure üllatusena. „Stipendiumi saamine mõjus ootamatusena. Sain positiivse emotsiooni ning tänan kõiki toetajaid ja oma treenerit. Toetust hakkan kasutama hommikuste ujumistreeningute mahu kasvatamiseks ning füsioteraapiaks. Pikemas perspektiivis soovin jõuda olümpiamängudele,“ rääkis vastne stipendiaat, kes tuli sõudmistreeningutele 2014. aasta sügisel doktor Sirje Tarraste soovitusel.

Fotol Liisa-Marie Lääne (erakogu)

Fondile nime andnud kahekordne olümpiahõbe Jüri Jaanson hindas Lääne väljavaateid tipptegijaks saada kõrgelt. „Tema kandidatuuri tegi tugevaks selgelt välja öeldud olümpiaambitsioon – jõuda 2024. aasta mängudele. Leidsime nõukoguga, et selliselt seatud strateegilist eesmärki tuleb kõigiti toetada,“ hindas Jaanson.

Läbi aegade kuulsaima Eesti sõudja hinnangul on riigi sõudmisel edaspidigi lootust. „Meie noortesport elab ühiskonna arenguraskusi kaasa ja üle. Tegijaid jagub ja tublid on noored ikka, kuigi tulemuslikud on vaid üksikud. Töötame kõik ala juures selle nimel, et noorte treeningvõimalused paraneksid – olgu siis paadid või talvised treeningvõimalused,“ kinnitas Jaanson usku noorsõudjate tegemistesse ning arvas, et kunagi tuuakse Eestisse olümpiavõitki.

Jüri Jaansoni fond asutati Eesti Rahvuskultuuri Fondi rahastuna 2004. aastal sõudeliidu poolt eesmärgiga toetada kuni 21aastaseid arvestatava arengupotentsiaaliga noorsõudjaid treeningute ja võistlustega seotud kulude katmisel.