Jämsä alistas karikavõistlustel Endreksoni

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. mai 2010, 00:00

Täna toimusid Pärnus Eesti karikavõistlused sõudmises, kus tegid kaasa mitmed meie eliitsõudjad eesotsas Tõnu Endreksoni, Andrei Jämsä, Kaspar Taimsoo ja Allar Rajaga, kelle jaoks tänane finaalsõit oli olulise tähtsusega kontrollvõistlus maikuu lõpus toimuvaks Bledi MK-etapiks.
Lõpuprotokoll

Kenas kevadilmas mõõduka tagant-ja küljetuulega karikavõistlustel näidati väga kiireid sõiduaegu ja nii mõneski sõidus pakuti pinget lõpumeetriteni. Sündimata ei jäänud üllatusedki.

Kõige rohkem vaatemängu ja kõneainet pakkus meeste ühepaatide finaalsõit, kus fännide ja pealtvaatajate pilgud olid suunatud Tõnu Endreksonile, Andrei Jämsäle ja Igor Kuzminile ehk siis meestele, kes selles paadiklassis teevad kaasa ka Sloveenia MK-etapil.

Jämsä on hoos
Nimelt suutis Endreksoni klubikaaslane Jämsä lõpumeetritel napilt edestada kogenumat ja olümpiamedalit auhinnakapis omavat partnerit, kuigi viimane tegi lõpu 250 meetril kõik endast oleneva, et karikavõitu ära võtta. Jämsä sai võiduajaks 6.46,69, Endreksoni karikahõbe tähendas talle tulemust 6.47,12. Soliidsesse kaugusesse jäi kolmas mees, Igor Kuzmin, tulemusega juba üle seitsme minuti piiri, täpsemalt 7.02,12.

“Jämsä on tõusnud väga heasse vormi ning liikus pidevalt minu ees kuni kahe paadi pikkuse edumaaga. Andsin lõpus endast kõik, et kaotatut tagasi teha, kuid lõpujoon tuli enne vastu”, tunnustas Endrekson treeningpartneri tasemel etteastet.

Veel lisas Endrekson, et järgmisel nädalavahetusel toimuval Bledi MK-etapil oleks ta väga rahul kohaga finaalis ning ootab põnevusega oma ühepaadikarjääri avastarti.

Teiseks olulisemaks sündmuseks oli paarisaeru kahepaatide start, kus tegid kaasa küll vaid kaks meeskonda, kuid see eest saadi ülevaade, millises vormis on mullu MM-pronksi võitnud Kaspar Taimsoo ja Allar Raja. Neile astusid vastu Vladimir Latin ja Valeri Prosvirnin.

Kindlalt ajaga 6.06,98 jäid peale kogenumad Taimsoo ja Raja. Ka  Latin ja Prosvirnin tegid korraliku sõidu, saades ajaks 6.13,72. Viimaste südi esitus tähendas ka Eesti Sõudeliidu rohelist tuld minemaks Bledi MK-etapi starti.

Teisi tulemusi

Tüdrukute A paarisaeru kahepaat: 1. Eelika Naarits, Kadi Ranne, 7.34,44

Naiste ühepaat: 1. Kaisa Pajusalu, 7.49,73

Meeste roolijata kahepaat: 1. Kaarel Kuslap, Kaur Kuslap, 6.39,69

Naiste paarisaeru kahepaat: 1. Sille Vaiksaar, Natalija Garankina, 7.09,39

Naiste roolijata neljapaat: 1. Kaisa Pajusalu, Koidu Killing, Kadi Ranne, Ulvi Lutoshkin, 7.10,17
Poiste A paarisaeru kahepaat: 1. Cristofer Hillep, Karl Koppel, 6.44,71

Poiste roolijata kahepaat: 1. Marek Meiesaar, Priidik Vilumaa, 7.17,35

Tüdrukute A ühepaat: 1. Eglit Võsu, 7.58,15

Poiste B paarisaeru kahepaat: 1. Geir Suursild, Siim Schvede, 6.53,11

Tüdrukute B paarisaeru kahepaat: 1. Anett Kivikas, Kristina Rabi, 7.54,54

Meeste roolijata neljapaat: Andrus Sabiin, Artur Maier, Martin Absalon, Elar Jaakson, 6.11,07

Poiste A ühepaat; Joosep Laos, 7.06,18

Klubide arvestuses võitis Sõudeklubi Pärnu, kes kogus 66 punkti, Sõudekeskus Kalevi ees (63). Kolmandana järgnes Viljandi Sõudeklubi 50,5 punktiga.

Homme toimuvad Pärnus kunagise sõudespordi eestvedaja Erich Seileri mälestusvõistlused.