Johann Poolak testis varumeeste jõuproovis kanalil ilmaolusid

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. juuli 2021, 14:00

Homme teeb Tokyo olümpial avastardi Eesti meeste paarisaeruline neljapaat, kes peab finaalipileti hankimiseks lõpetama vähemalt teisena. Tippmeestele teab kanali kohta head nõu anda varumeeste võistluses osalnud Poolak.

Jüri-Mikk Udam (Tallinna SK), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Kaspar Taimsoo (Viljandi SK) on juhendaja Veikko Sinisalo sõnutsi täie tervise juures ja saanud treenida vastavalt varem kokku lepitud plaanile. „Olen minekuga rahul, kava on seni paika pidanud,“ rääkis soomlasest treener stardieelsel õhtul. Tema sõnutsi on olud kanalil heitlikud, kuid teatud ilmamuster on koondisele teada. „Ennelõunal on veel täitsa meeldiv, siis hakkab kütma. Keskpäeval tõuseb reeglina küljelt puhuv tuulgi,“ teadis sõudetüür.

Poolak lõpetas varumeeste sõidus teisena (FOTO: Erakogu)

Eesti nelik stardib homme kell 5.40, vastasteks Poola, valitsev Euroopa meister Itaalia, kahekordse olümpiakulla Olaf Tuftega tugevdatud Norra ja Saksamaa. Kohe pääsevad teisipäeval toimuvasse medalisõitu kaks esimest, teised saavad uue võimaluse vahesõidus, kust niisamuti saab finaali kaks kiiremat. Esimeses eelsõidus ristavad piigid Hiina, Suurbritannia, Leedu, Austraalia ja valitsev maailmameister Holland.

Väärtuslikku infot, mida koondisekaaslastele jagada, omab varumehena kaasas Johann Poolak (Pärnu SK Kalev), kes ristas täna aerud asendusmeeste võistluses. „Sain päris võistlustingimusi kogeda: ehkki treeningutel loksutas väga kõvasti – see tulenes teistest paatidest –, oli võistelda väga hea. Küljetuul annab väikese eelise esimestel radadel liikujatele, kuna pakub rohkem tuulevarju,“ muljetas pärnakas.

Mida varumeeste võistlus endast kujutas? „Kõigepealt pandi meid 30sekundiliste vahedega startima: tegemist oli ajakatsega. Seejärel rivistusime üles klassikalises nina-ninas sõidus. Leppisime Veikkoga kokku, et pingutan tugevalt mõlemas,“ rääkis Poolak, kes jäi 7.00,4 kirja saanud sakslase Stephan Riemekasteni järel ajaga 7.14,9 teiseks. Eestlasele järgnesid Norra ja Poola sõudjad, ajad vastavalt 7.18,39 ja 7.36,38.

Noorsõudja hindab olümpiakogemust ülivõrdes. „Tunne on väga võimas, seda peab ise kogema, sest sõnades olustikku kirjeldada pole võimalik,“ jutustas spordimees. Poolaku sõnul on olümpiakanal ja selle rajatised tipptasemel: igal koondisel on oma jahutusega, kanalivaatega puhkeruum, kus saab venitusharjutusi teha või lihtsalt pikutada.