Jõuline Cambridge alistas Oxfordi veenvalt

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. märts 2018, 15:03

Laupäev, 24. märts, nägi Thames’il järjekordset Oxfordi ja Cambridge’i tudengite kaheksapaatide duelli. Maailmakuulsa võistluse võitis ülekaalukalt Cambridge.

Juba 164. korda toimunud legendaarse mõõduvõtu soosikuks peetud Cambridge küll alustas veidi rahulikumalt, ent kui ligi 6,8 kilomeetrisest trassist oli sõidetud napilt kolm minutit, oli nende vahe tumesinises vormis sõudva Oxfordi ees kasvanud juba paadi pikkuseks. Kuna aga Cambridge oli loosiga tõmmanud endale strateegiliselt parema kaldapoole, tähendas see edaspidi nende edumaa järk-järgulist kasvamist. Finišisse Mortlake’is jõudis Cambridge 17 minuti ja 51 sekundiga ning nende edu Oxfordi ees oli rohkem kui kolm paadi pikkust.

Võidukas Cambridge on finišis. Foto: Peter Cziborra/Reuters

Cambridge’i edu alusepanijateks arvati olevat neli ameeriklast, sealhulgas võistluse ajaloo pikim sõudja, 208 sentimeetrine James Letten. Oxfordi nigelat etteastest võis kommentaatorite arvates korralikult mõjutada vaid nädal enne sõitu haigestunud põhitegija Josh Bugajski väljavahetamine Ben Aldeous’iga.

Peale tänavust võistlust on Cambridge’il 83 võitu Oxfordi 80 vastu. Viimast aastat Cambridge’i treeninud Steve Trapmore’i sõnul tegi tema võistkond fantastilist tööd. „Mul oli imetlusväärne ja pühendunud tiim, kes järgis täpselt võistluse eel kokku lepitud plaani,“ lausus Trapmore.

Enne meeste sõitu pidasid lühemal distantsil samasuguse duelli maha naistudengid. Ka siin võidutses Cambridge, kusjuures nende edu Oxfordi ees ulatus ligemale kuue paadi pikkuseks.

1829. aastast vaat et järjepidevalt igal aastal toimunud võistlust vaatas telerite vahendusel mitu miljonit ning Thames’i kaldapealseil rohkem kui veerand miljonit kaasaelajat.

Jõuproov on järelvaadatav siit.