Jüri Jaansoni nimeline allfond Eesti Rahvuskultuuri Fondis

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. okt. 2004, 14:13

jaanson_fondAteena OM hõbedamees Jüri Jaanson lõi enda nimelise allfondi Eesti Rahvuskultuuri Fondi alla. 30. september 2004 oli Eesti spordi jaoks ajalooline päev.

Eesti sõudekoondise austamisõhtul Pärnus Ammende Villas tehti teatavaks mitmed olulised uudised. Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi alla loodi Jüri Jaansoni allfond, mille eesmärgiks on toetada aastase stipendiumiga kuni 21 aastaseid arvestatava arengupotentsiaaliga noorsõudjaid treeningu ja võistlusprotsessiga seotud kulude katmisel.

Esimene Jüri Jaansoni Fondi stipendiaat selgub loodetavasti veel sel sügisel. Stipendiaadi nimetab ERKF-i Jüri Jaansoni allfondi halduskogu kosseisus Tõnu Endrekson, Jüri Jaanson, Rein Kilk, Peeter Mardna, Andrei Šilin, halduskogule esitatud ettepanekute alusel.
Teine tähtis sõnum seostub taaskord Jaansoniga. Nimelt teatas legendaarne spordimees, et tippspordiga lõpparvet ta veel teha ei kavatse. Ta jätkab suures spordis veel vähemalt aasta ja tema järgmine suur eesmärk on 2005. aasta MM-tiitel kas ühe-, kahe- või neljapaadil.