Juunioride MM: avapäev eestlastele ootuspärane

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. aug. 2007, 15:53
image_pdfimage_print

Pekingis algasid 11. augustini vältavad juunioride maailmameistrivõistlused. Shunyi olümpikanalil on stardis ka kolm Eesti paatkonda. Eesti aja järgi täna kell viis hommikul alustati tiitlivõistluste eelsõitudega.

 

423

Esimesena käis veel ühepaadisõudja Martin Neerot, kellele pakub konkurentsi 32 võistlejat. Suure osalejate arvu tõttu näeb kvalifikatsioonisüsteem ette, et igast eelsõidu võitja läheb edasi A/B/C poolfinaali ehk 18 parema hulka, ülejäänutel on võimalus koht 18 parema hulgas võidelda välja vahesõidus. Neerot sai oma elsõidus hiinlase Fei Li järel (7.27,93) ajaga 7.33,07 teise koha ning alustab homme võitlust poolfinaali pääsu pärast vahesõidus. Selleks peab ta tulema vähemalt teiseks. Vastasteks andis loos Hispaania, Hong Kongi, Bulgaaria, Uus-Meremaa ja Gruusia koondislased.

Eelmise aasta juunioride maailmameistrid Kaisa Pajusalu ja Jevgenia Rõndina alustasid 26 paatkonna konkurentsis samuti ootuspäraselt. Homsesse poolfinaali pääsesid nad sakslannade Julia Lepke-Carina Bar’i järel (7.21,36) teisena ajaga 7.37,47. Kolmandana said sellest sõidust edasi Shveitsi esindavad Lea Schlaeppi-Katja Hauser (7.40,68). Eesti aja järgi kell kuus varahommikul peetavas sõidus on meie neidude rivaalideks Jaapani, Lõuna-Korea, Hollandi, Austraalia ja Kanada duetid.

MM-võistluste debütandid on poiste paarisaeru kahesel startivad Ronald Väli ja Jevgeni Lissovski. Konkurente on 22 ja otse poolfinaali pääsemiseks pidanuks noored sõidu võitma. Kuna nad olid Hiina (Wei Han-Xiatao Zhong, 6.41,16), Sloveenia (Dejan Sandic-Ziga Pirih, 6.48,03) ja Horvaatia (Vjekoslav Kolobaric, 6.53,55) järel ajaga 7.02,48 neljandad, saavad nad uue võimaluse vahesõidus, kuhu vastasteks tulevad Lõuna-Korea, Leedu, Serbia ja Hong Kong. Vahesõidud peetakse homme.