Juunioride MM: Kaur Kuslap võistleb poolfinaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. juuli 2008, 09:39

Vahetult peale U23 MMi Saksamaal Brandenburgis sai hoo sisse Austrias Linz-Ottensheimis toimuv sõudjate noorima vanuserühma tiitlivõistlus – juunioride MM, mis on mõeldud kuni 18-aastastele atleetidele. Eestit on nüüdki esindamas küllaltki suurearvuline koondis – kaasa teeb viis paatkonda.

2008_WjunCh_Linz_logo   FOTOALBUM

Tüdrukute ühepaat

Koondisekoha võitles enda kätte pärnulanna Andra Joost. Temal tuleb mõõtu võtta 21 konkurendiga. Eelsõitudest sai igast otse edasi poolfinaali vaid parim, teised jätkavad vahesõitudes. Meie sportlane jäi eelringis rumeenlanna Mihaela Perila, paraguailanna Gabriela Mosquere, austerlanna Stefanie Borzacchini ja lätlanna Liene Stuberovska järel viiendaks ning sai uue võimaluse vahesõidus, kus pidi vähemalt olema kahe parema hulgas, et pääseda 12 edukama sekka poolfinaali. Siiski pidi Joost sealgi tunnistama peaaegu kõikide konkurentide paremust, saades Bulgaaria eest võistleva Nadya Yovcheva, Sloveenia koondislase Anja Sesumi, serblanna Jelena Zelenovici järel neljanda tulemuse. Veel pole teada, kas meie esindaja sõuab C või D-finaalis. Kõik selgub pärastlõunases valiksõidus, kus konkurentideks on Makedoonia, Itaalia, Läti ja Portugali sportlased. Esimesed kolm saavad õiguse osaleda C-finaalis, kus jaotatakse kohad 13-18, teised kukuvad D-finaali ja konkureerivad kohtadele 19-24.

Poiste ühepaat

Eesti eest teeb kaasa Viljandist pärit Kaur Kuslap. Konkurente on tal tervelt 26, mis tähendab väga tihedat võistlusgraafikut. Meie sportlane on sõite alustanud väga edukalt, sest pääses läbi eelringide tiheda valiksõela kindlalt 24 parema hulka ning näitas oma veerandfinaalis head minekut, sest võitis selle kindlalt venelase Vjatseslav Mikailovski ja valgevenelase Andrei Brouka ees. Need kolm võistlejat jõudsid 12 edukama sekka poolfinaali ning proovivad tänasest sõidust jõuda finaali. Selleks, et Kuslap saaks sõuda kõrgeimate kohtade peale, on vaja olla vähemalt kolmas. Poolfinaalis on meie esindaja konurentideks Tuneesia, Rootsi, Saksamaa, Serbia ja Valgevene sõudjad. Poiste roolijata kahepaat Meid esindab koosseis Carel Kivimaa ja Tõnis Paara. Kuna selles paadiklassis on osalemas 27 võistkonda, on kvalifitseerumissüsteem täpselt sama nagu poiste ühepaatidelgi – esmalt toimub eelsõit, kust selekteeritakse kohtade ja aegade põhjal 24 parimat. Nüüd hakkavad nad endi seast selgitama poolfinaliste. Esimesed kolm igast sõidust liiguvad 12 parema sekka (poolfinaalid, kus sõutakse finaali pääsu nimel), ülejäänutest sõelutakse välja kandidaadid tagumistesse, C ja D finaalidesse. Eesti duetil ei õnnestunud eeringist nende kolme sekka, kes otse veerandfinaali said, jõuda. Siiski said nad ajaga edasi ja pääsesid sõudma poolfinaali jõudmise nimel. Seal jäädi Kreeka, Türgi ja Leedu võistkondade järel neljandaks ning nüüd on võimalik kõrgeim koht meie duo jaoks 13. See, kas pääsetakse C-finaali, (jagatakse kohad 13-18), saame teada tänases vahesõidus, kus Eesti poiste vastasteks tulevad Brasiilia, Portugali, Serbia, Inglismaa ja Ungari võistkonnad.

Tüdrukute paarisaeru kahepaat

Eesti neidude duett Anni Borkvel ja Eglit Võsu teeb kaasa 17 paatkonna konkurentsis. Eelsõidus jäid nad Bulgaaria, Poola, USA, Horvaatia ja Ungari järel viimaseks. Otse poolfinaali pääsesid igast sõidust kaks paremat, ülejäänud said uue võimaluse vahesõidus. Ka sealt ei õnnestunud poolfinaali jõuda, sest koha sinna taganuks vähemalt kolmas resultaat. Meie duo aga tunnistas Inglismaa, Itaalia ja USA võistkondade paremust ning langes C-finaali, kus jaotatakse kohad 13 ja edasi.

Poiste paarisaeru kahepaat.

Eestit esindab paatkond Sten-Erik Anderson-Madis Mosarov. Kaasa teevad koguni 32 riigi koondised, mis teeb sellest paadirühmast MMi ühe tihedama konkurentsiga võistlusklassi. Läbi eelringi pääseti Austria järel teisena 24 hulka veerandfinaali. Seal jäädi Leedu, Rumeenia, USA, Belgia ja Türgi järel viimaseks, mis langetas meie poisid C/D-poolfinaali. Igast poolfinaalist saavad kolm edukamat C-finaali. Ülejäänud jätkavad D-finaalis. Meie sportlaste konurentideks on Soome, Shveits, Belgia, Uus-Meremaa ja Slovakkia.