Juunioride MM: Pajusalu-Rõndina hõbedal!

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. aug. 2007, 13:16

Pekingis toimuvatel juunioride maailmameistrivõistlustel on Eesti koondis võitnud taas medali. Tüdrukute paarisaeru kahepaadi koosseisule, mullustele kuldmedallistidele Kaisa Pajusalule ja Jevgenia Rõndinale riputati seekord kaela hõbe.

423

PILDIALBUM

 
Finaali alustasid kõige erksamalt ühed favoriidid-sakslannad Julia Lepke-Carina Bar. Järgnesid MK-sarjas häid sõite näidanud Hiina koosseis Rui Xu-Yangyang Zhang ning kolmandana Pajusalu-Rõndina. Favoriidid liikusid selles järjestuses peaaegu kuni 1500 meetrini, mil sakslannad kustusid täielikult langedes automaatselt viiendaks. Sakslannade ära vajumine tõstis Hiina paatkonna liidriks, Pajusalu-Rõndina jõudsid teiseks ning sellises järjestuses ka lõpetati. Hiinlannade võiduajaks võeti 7.17,77, taas poodiumile jõudnud ja teise koha võitnud Eestile 7.20,43 ja pronksile tõusis juba poolfinaalis särtsakalt liikunud Austria paatkond Birgit Puehringer-Lisa Farthofer (7.23,53). Esimesena jäi poodiumilt välja Norra (Kristina Loefman-Frida Schneider, 7.23,86). Viiendana lõpetas ebaõnne tõttu medali kaotanud Saksamaa (7.32,34) ja kuuendana jõudis pärale Kreeka koondis (Efthymia Chatziignatiadou-Konstantina Kourkoumpa, 7.38,11).

Kaisa Pajusalu kommenteeris, et finaaliks suutsid nad end vajalikul määral häälestada. “Liikusime kolmandana, Saksamaa oli kaugel ees. Korraga nägin, et nad vajusid täielikult ära ning see võimendas meie lõpuspurti kohe kindlasti”, märkis Pajusalu. “Sel aastal oli meil vastas 26 paati ja nii mitmedki neist teevad ilma juba ka täiskasvanutes. Seetõttu olen tulemusega äärmiselt rahul”, võttis ta medalivõidu toonud sõidu kokku.

Jevgenia Rõndina sõnul oli tiitlivõistlusi algusest peale äärmiselt raske sõita, kuid finaaliks suudeti saavutada juba hiilgav enesetunne. “Kuigi finaalis oli meil kõva konkurentsi tõttu väga raske, oli enesetunne suurepärane. Mõtlesin, et saame pronksi ja hõbemedal üllatas natuke”, resümeeris Rõndina.

Paatkonda treenivad Ulvi ja Roman Lutoškin ning Valeri Osmokesku ja Sergei Glushko.

492
Kaisa Pajusalu-Jevgenia Rõndina autasustamisel  Foto: Robert Väli