Juunioride MM: Pajusalu-Rõndina jõudsid taas finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. aug. 2007, 11:53

Pekingis toimuvatel juunioride maailmameistrivõistlustel on täna eelviimane võistluspäev, mis kulmineerus poolfinaalidega.

423

PILDIALBUM

Jevgenia Rõndina ja Kaisa Pajusalu hakkavad tiitlit kaitsma. Kõigepealt käis veel ühepaadil sõudev Martin Neerot, kes võistles C-finaali (kohad 13-18) pääsu nimel. Viljandlane püsis kogu distantsi venelase Denis Pribõli järel teisena ning tema järel ka ajaga 7.15,17 lõpetas. Pribõl sai nappi paremust kinnitavaks ajaks 7.14,02 ja Neeroti järel kolmandana lõpetanud ameeriklane James Hills 7.17,64. Eesti koondislasest hiljem finisheerusid ka serblane Igor Lucic (7.19,92), türklane Slih Yilidrim (7.22,32) ja Paraguay atleet Arturo Rivarola Trappe (7.35,25). Lisaks Pribõlile ja Hillsile tulid teisest C/D finaali poolfinaalist Neerotile vastasteks hiinlane Fei Li (7.18,74), taanlane Steffen Jensen (7.25,37) ja hollandlane Thijs van Luijk (7.29,21).

Sudu ja tappev kuumus

Neeroti sõnul mõjus talle meeletu kuumus ja paks sudu liialt rängalt ja ta ei suutnud grusiin Ejoshvilit, kes muidu oli alati võidetav olnud, seekord alistada. Just Gruusia konkurent oli viimane, kes 12 parema hulka pääses. „C-finaal tuleb nüüd võita!” Enne MMi seadsin eesmärgiks kuue parema hulka pääsu, sest aastaga olen ju arenguhüppe teinud. Ega eelmise aasta 14. kohta palju enam parandada saagi, kuid püüan viimasest sõidust võtta maksimumi!“, võttis murelik viljandlane päeva kokku.

Pajusalu-Rõndina asuvad tiitlit kaitsma

Tüdrukute paarisaeru kahepaadi valitsevatel imameistritel Jevgenia Rõndinal-Kaisa Pajusalul on raske favoriidikoorem kanda. Päev-päevalt on nende etteasted paremaks läinud ja nii jõudsid nad läbi tänase poolfinaali jällegi finaali, kus asuvad tiitlit kaitsma. Poolfinaali võitsid MK-sarjas edukalt sõudvad hiinlannad Rui Xu-Yangyang Zhang (7.14,77). Pajusalu-Rõndina alustasid viiendana, jõudsid poolel maal kolmandaks ja tugev finishiga tagasid teisena edasipääsu. Ajaks said nad 7.19,40. Kolmanda finaalikoha võitlesid välja Birgit Puehringer-Lisa Farthofer Austriast (7.22,56). Teisest poolfinaalist jõudsid finaali Saksamaa (Julia Lepke-Carina Bar, 7.14,62), Norra (Kristina Loefman-Frida Schneider, 7.21,20) ja Kreeka (Efthymia Chatziignatiadou-Konstantina Kourkoumpa, 7.23,82). „Tundub nii, et iga päevaga on meie sõit paremaks läinud. Kuigi palavus tapab, on enesetunne praegu hea. Saksamaa ja Hiina on väga tugevad vastased ja kõik teisedki on üllatusvõimelised“, märkis Pajusalu päev enne finaali.

Väli-Lissovski hoidsid end B-finaaliks

Poiste paarisaeru kahesel debüteerivad Ronald Väli ja Jevgeni Lissovski olid kõigi üllatuseks pääsenud poolfinaali. Siin oli nende eesmärk targalt jõudu jagada, mis tähendas, et kui A-finaali jaoks jõud üle ei käi, tuli rahulduda B-finaaliga ja end selle tarbeks värskena hoida. Kohe stardist oli näha, et Eesti duol finaalilootusi pole ja nad leppisid viimasel kohal sõudmisega, saades ajaks 7.02,84. A-finaali pääsesid itaallased Matteo Rosetti-Giuseppe Vicari (6.37,15), sloveenid Dejan Sandic-Ziga Pirih (6.37,72) ja Ukraina duo Ivan Dovgodko-Volodimir Teterih (6.39,07). Väli-Lissovski B-finaali vastasteks tulevad poolfinaali neljandana-viiendana lõpetanud hollandlased Willem Sprokholt-Lukas Uittenbogaard (6.40,05) ja horvaadid Vjekoslav Kolobaric-Antonio Dujmovic (6.47,92). Esimese poolfinaali võitis Saksamaa Hiina ja Serbia ees. B-finaali langesid Kanada (David Wakulich-Alexander Soutter), Prantsusmaa (Geoffrey Dorol-Vincent Bailly) ja Shveits (Raffael Roemer-Elias Farhan). Ronald Väli andis märku, et võrreldes konkurentidega lõppes jaks juba esimesel distantsiveerandil. „Panime esimesel poolel täie auruga minema, kuid nägime, et nii lõpuni ei kesta, pealegi olid rivaalid juba kaugel ees. Seetõttu otsustasime hoida end B-finaaliks, et seal ilusat sõitu näidata. Juba praegu võime MM-debüüti lugeda kordaläinuks, sest sõuame ju 12 edukama hulgas“, märkis positiivsusest pakatav Väli.

Shunyi olümpiakanalil suveolümpiaks korralduse valmisolekut kontrollivad juunioride tiitlivõistlused kulmineeruvad homme finaalidega.