Juunioride MM: parim eestlane kaheksas

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. juuli 2008, 00:47

Äsja sai juunioride maailmameistrivõistlustel Austrias Linz-Ottensheimis läbi viimane võistluspäev. Kuigi ükski viiest Eesti paatkonnast finaali polnud saanud, pakuti siiski ilusaid hetki.

2008_WjunCh_Linz_logo   >PILDIALBUM

Koondise parimaks osutus ühepaadil sõudev Kaur Kuslap, kes oli esimestel päevadel edukalt esinenud ja tagas nii koha B-finaalis. Nüüd see sõit toimus ja Kuslap võis päevaga igati rahule jääda, sest rootslase Kevin Hermanssoni järel (7.22,69) tuli ajaga 7.23,22 väikese finaali teine, MMi kokkuvõttes aga kõrge – kaheksas koht. Eesti noormehele järgnesid Ukrainat esindav Igor Khmara (7.25,52), tuneeslane Mohammed Laouiti (7.28,77), Austria eest võistlev Bernhard Seiber (7.30,24) ja venelane Vjatseslav Mihhailevski (7.32,51).

A-finaali ja seega ka kulla võitis Bulgaaria poiss Aleksandr Aleksandrov (7.06,32).

620
Paarim eestlane – ühepaadipoiss, treener Ruth Vaari hoolealune, Kaur Kuslap Viljandist     Foto: Fred Killing

Tüdrukute samas paadiklassis jõudis Andra Joost C-finaali võistlema kohtadele 13-18. Siin näitas ta igati korralikku tulemust, sest kaotas ajaga 8.15,55 vaid itaallannale Deborah Battaginile (8.13,53). Joostile järgnesid Venemaa, Serbia, Leedu ja Portugali koondislased. Kokkuvõttes sai meie sportlane MMil 14. koha. MM-tiitli viis Saksamaale Cerina Baer (7.50,76). Poiste roolijata kahepaadil kaitsesid Eesti au Carel Kivimaa ja Tõnis Paara. Noormehed jõudsid C-finaali, kuid pidid seal ajaga 7.10,43 alla vanduma Lõuna-Aafrika Vabariigile (7.00,47), Serbiale (7.01,18), Lätile (7.07,54) ja Inglismaale (7.08,85). Eestist tahapoole jäi Venemaa (7.14,20). Kokkuvõttes sai meie duo 17. koha. Kulla võitis Kreeka võistkond (6.54,27).

Poiste paarisaeru kahepaadil esindasid Eesti sõudmist Sten-Erik Anderson ja Madis Mosarov. Nende laeks jäi seekord D-finaal, mis kindlalt ajaga 6.44,13 võideti. Kokkuvõttes andis tulemus 19. koha. Eestile järgnesid Valgevene (6.46,25), Gruusia (6.48,96), Slovakkia (6.51,49), Türgi (6.54,57) ja Soome (6.56,77). MM-tiitel läks Saksa paarile Martin Menger-Lauritz Schoof (6.33,47).

Tüdrukute samas paadiklassis osalesid Anni Borkvel ja Eglit Võsu C-finaalis ja tulid seal ajaga 7.47,92 neljandaks, kokkuvõttes aga 16. kohale. C-finaali võitis Ungari (7.34,09), järgnesid Horvaatia (7.35,96) ja Venemaa (7.44,75). Eestist jäi tahapoole Portugal (8.06,80). A-finaali võitis taas MMi üks edukamaid riike, Saksamaa.

Linz-Ottensheimis toetasid sportlasi koondise noortetreenerid Rita Maier, Roman Lutoškin, Reet Palm ja Ruth Vaar. Buss ja paadikäru, mille eest vastutab võistlustel ka fotograafi rollis olnud Fred Killing, hakkab peale seda, kui on peale võtnud ka soomlaste paadid, liikuma kodu poole 27. juuli pärastlõunal.