Juunioride MM: Robert Väli, Peking, vol 4

Robert Väli   |   11. aug. 2007, 12:14

Robert Väli, Team Manager

423Kolmas võistluspäev. (PILDIALBUM)

Ilm.
Hommikul, veel kella 9 ajal tundus, et täna on juba midagi ka põhjamaalase jaoks. Temperatuur tundus madalam ja ka tuulekest oli. Kella 10 ajal kanali ääres hakkas tunda andma, et ei tule siin kergemat ilma midagi ja ka sudu oli tagasi.

Poiste ühene: Martin jällegi startis esimesena. Tema jaoks poolfinaal C või D finaali tarvis. Tänane sõit oli jälle sõidu moodi. Mees justkui ümber sündinud. Vaja oli olla 3 esimese hulgas, et saada C-finaali ehk siis võistlema kohtadele 13-18. Tuli teisena. Kõrvalt vaadates üsna kergelt.

Tüdrukute paariskahene: Nemad samuti pidid tulema 3 hulka, et pääseda A-finaali. Tulid teisena. Päris ilusasti sõitsid. Olid enam-vähem kogu aeg teisel kohal. Ainus mida kartsin, et ses kuumuses jaksu lõpuni panna oleks. Oli. Väga ilus! Hollandi tüdrukutega igatahes juhtus midagi ja viidi kanderaamil üks neist minema. Jevgenia tiriti jälle (!) dopingukontrolli … vaene tüdruk…mõnel kohe “veab”. Hiinlased panid jälle teiste ees minekut. Sakslased olid teises sõidus samamoodi pikalt ees. Näis, mis homme saab. EST, GER ja CHN peaksid olema kõvemad tegijad teistest. Aga nagu ikka … homme on uus päev ja uued sõidud. Ja üleüldse, sõudmine, see on ju sport ja spordis on nagu on.

Poiste paariskahene: Mehed olid hommikul siin vaprusevärinaid täis. Läksid A-finaali kohta püüdma. No tore, et vaim vähemalt virge oli. Treenerite poolt oli instruktsioon antud, et 1000 m punnitagu kuis jaksavad ja kui A-finaalikoht kättesaamatuks tundub jäävat, siis minna nö säästurezhiimile üle, ehk et sõita lihtsalt rahulikult lõpuni. Esimene 500 oli suhteliselt terav aga samas oli kõrvalt näha, et mitte nii terav kui eile. Tunda oli, et üksjagu rammu oli eile distantsile jäänud. 1000 peal oli selge, et A-finaal pole selleks korraks ja nii nad siis rahulikult lõpuni tulid. Kuigi see ‚rahulik’ oli sama ajaga, mis eile. Kokkuvõttes: liha ei jõudnud vaimule järele. Ise olid vähe pettunud, aga lohutasin, et alles ju rõõmustasime, et 12 hulgas olete. Seda ei saa ju teilt enam keegi ära võtta. Kutid mõtlevad vähe ja… ütlevad siis, et jah… võib-olla emotsionaalselt on B-finaalis esimene olla isegi parem kui A-finaalis viimane. Muidugi, annavad endale aru ka, et vahesõitudest edasisaanute hulgas oli nende aeg 8. Aga tore, et võitlevad. Poiste paariskaheses, muuseas, said hollandlased eelsõidust kohe edasi. Seega üks päev puhata, aga näe…A-finaali ikkagi ei saanud. Samas sõideti siin juba ka mudelaegade lähedasi aegu välja. Sportlaste kommentaarid peaksid olema jõudnud telefoni teel Vahurini nii et ma ise enam neid küsitlema ei hakanud.

Kui homsele päevale möelda ja ennustada, siis: Martin võiks oma C-finaali pika puuga kinni panna. Poiste paariskahene võiks ehk ka B-finaali kolmas, ehk kokkuvõttes 9. olla.Kõrgemat kohta oleks juba raske ennustada. Tüdrukute paariskahene … 3. koha võiks ära tuua. Mis ei tähenda, et kõrgem koht ei meeldiks. Aga üldiselt tundub, et hiinlased ise teevad siin puhta vuugi…

Muust ka.

Kui ma ennist kirjutasin, et iriseda pole millegi üles, siis internetiühendus on asi, mis sellest rubriigist välja jääb. See asi hakkab juba tõsiselt pinda käima. Eile proovisin peatribüünil seda va ‚väga võimsat vifit’. Nojah, see võimsus …. See, kui kasutada seda Lembitu-Kaupo analoogi, …siis see peatribüüni ühenduse kiirus oli umbes selline, millega Päts saatis e-kirju Ulmanisele. Mõtlesin juba, et me, eestlased oleme ära rikutud internetikiirusega, aga nurinat tuleb juba ka mujalt. Ja mitte vähe. See on asi, millest ma kindlasti kirjutan ka ise “kuhu vaja ja kellele vaja”. Aga kui maha rahuneda, siis võib ju ka aru saada miks selle ühendusega just nii on, nagu on: nad kannavad ilmselt pangega bitid ja baidid Hiina Müürini või siis raudteejaama, enne kui need kuhugi valguskaablisse jõuavad. Mnjah… see on kindlasti nii, teismoodi pole võimalik arvata.

Samas, kui tahta neid aidata, siis nähes seda labidate hulka, mis siin riigis on ja inimeste arvu, siis Olümpia ajaks suudaks nad kraavi ja kaabli maha panna igal juhul ja ükskõik millisesse maailma otsa. Või ma ei tea..tehku Baltikumi analoogina Hiina Ketti…aga ühendus olgu olla. Tegelikult ma usun, et nad sellega hakkama saavad. Mobiililevi on igatahes igati tasemel. Tõsi, kui kodumaalt siia helistatakse, siis üldjuhul helistaja numbrit ei näita, vaid ekraanile ilmub mingi numbrikombinatsioon, ehk siis mingi keskjaama kood (Venes on ka tihtipeale nii). Niii…vau…keskjaam! Jajaaa…just-just… keskjaamast tulevadki kõned läbi…aga see on teadagi …