Juunioride MM: Robert Väli, Peking, vol 5

Robert Väli   |   11. aug. 2007, 22:35

Robert Väli, Team Manager

423Neljas ehk viimane võistluspäev. (PILDID)
Poiste 1x: eile arvasin, et paneb C-finaali pika puuga kinni. Ei läinud nii. 1000 peal lagunes sõit täiesti ära ja oli näha kõrvalt, et jõudu pole mehel enam ollagi.

Poiste 2x: Ilusa sõidu tegid. Oli väga hea algus. 1000 peal hakkas jõud kaduma. Korraks tuli isegi 6. koht ohtlikult lähedale, aga siis võtsid jõu kokku … või mis siin kokku võtta on, võtad lihtsalt veel kuskilt seda, mida enam ei ole…ja said omas sõidus 4. koha. Kokkuvõttes 10. koht, mis esimese MM-i kohta pole ilmselt üldse paha.

Tüdrukute 2x: Hõbeda said ja mis siin enam rääkida. Kes see siin enam mäletab kas tehnika oli või olnud…medal kodus ja kogu moos. Ma ise nägin neid tribüünilt, seega vaid viimase otsa. Hiinlastele poleks vist vastu saanud mingi nipiga. Mis teha sai, selle tegid ära. VÄGA TUBLID TÜDRUKUD!
*
Meil endil aga tasuks aeg-ajalt meenutada, et elame riigis, kus on 1,4 miljonit elanikku. Ka üks medal on matemaatiliselt arvutades peaaegu võimatu, aga meile ikka tuleb vaatamata matemaatikale või tõenäosusteooriale. Nii et 1,4 miljonit eestlast said siit endale ühe hõbeda. 2,5 miljonit lätlast ühe pronksi, 3,5 miljonit leedukat ka pronksi ning 1,3 miljardit hiinlast 6 kulda 13-st ja mõne medali veel. 140 miljonit venelast jäid hoopis kuivale!
*
Kui nii edasi läheb (ja vist kipub minema), siis on Euroopa Meistrivõistluste läbiviimine lausa hädavajalik kõikides vanuseklassides, et kuskilgi oleks ka valgetel meestel võimalus kuldmedalit saada.

*

Minust täna enam karjujat ei olnud. Ainult vilistada sain meie omadele. Aga ikkagi päris hea tulemus – 3 päeva a’ 3 sõitu ja igaüks ca 7 minutit. MK etappidel piisas paarist kraaksust, et hääl ära oleks. Tõsi, siis rääkida ikka sain, aga täna päeva esimesel poolel oli rääkimine täielik piin. Niisiis peab ennast veel treenima. Ulvi siin õpetas, et karjuda tuleb kõrgemate nootidega. See võib ju nii olla, aga kui pole konservatooriumis õppinud, siis kust neid noote võtta? Talvel teen hääle harjutusi koos AC/DC, Manowari, Hammerfalli ja teistega, et järgmisel aastal tiitlivõistlustel ka 4. päeva häälega olla. Siis veel 35 kilo maha võtta ja võiks ennast üle pika aja roolimeheks pakkuda. Püksirihma järgi otsustades sai siin 5 kilost pekist juba lahti, kui mitte 7st….

*

Täna sain pressitribüünile aega minna ja siin on internetti vähemalt nii palju, et kannatab e-kirju koos mõne pildiga saata. Pärnu lehte vaatasin ka…nad bittide asemel baidid kirjutanud. Mina kirjutasin, et ühenduse kiirus on alla 100 biti sekundis… Pressitribüünil olid paremad hetked 160. (wifi). Meil vist nii lahjat interneti toodet enam ei pakutagi. Aga ma ei kahtlegi, et see asi on neil järgmisel aastal joonde aetud. Veel jäi silma, et tribüünil istudes pole õieti kuskilt tulemusi vaadata. Mingi tabloo on, kuid see on väga halva koha peal. Harjumuspärane suur ekraan/tabloo vastaskaldal puudus sootuks. Aga muidu oli võistlus korralduslikult täiesti tasemel.