Juunioride MM: Suursild ja Koppel finaali ukse taga

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. aug. 2011, 15:25

Londoni lähistel Etonis toimuvatel sõudmise juunioride maailmameistrivõistlustel jagati täna finaalipiletid. Ees ootavad aga ka C finaalid, milleni pürgisid enamus Eesti koondislastest.

World_Rowing_Jun_Champ_2011Eesti noorsõudjate kõige säravama tulemuse eest on hoolitsenud Pärnu Sõudekeskus Kalevi kasvandikud Geir Suursild ja Karl Koppel, kes jõudsid poolfinaali jahtima finaalipääset. Äsja sõidetud tuline sõit, kus kõik kuus poolfinalisti mahtusid nelja sekundi sisse, pani paika, et pühapäevases finaalis on luba startida sloveenidel (Kanduc-Markovc, 6.35,37), sveitslastel (Delarze-Roeoesli, 6.35,70) ning brittidel (Grisedale-Guppy, 6.36,45). Belglased Vanparys-Tison jäid ajaga 6.36,86 neljandaks, eestlased tulemusega 6.38,86 viiendaks ning poolakad Zietarski-Czubak kuuendaks (6.39,40). Seega sõidavad selle poolfinaali viimased kolm homses B finaalis, kus selgitatakse kohad 7-12.

Ülejäänud koondise liikmed – ühepaadisõudjad Jüri-Mikk Udam, Marta Jõumees ning roolijata kahepaadil startivad Maanus Leesment ja Oskar Kuzmin osalesid täna ennelõunal C/D finaali vahesõitudes, kust lunastasid kõik õiguse startida C finaalis. Seal selguvad kohad 13-18.