Juunioride MM: Suursild ja Koppel koondise parimad

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. aug. 2011, 16:07

Täna said Londoni lähistel Etonis lõpu juunioride maailmameistrivõistlused sõudmises. Eesti koondise parim saavutus kirjutatakse pärnakate Geir Suursilla ja Karl Koppeli arvele.

World_Rowing_Jun_Champ_2011Suursild ja Koppel, kes mõlemad treenivad Pärnu jõe vasakkalda klubis-Pärnu Sõudekeskus Kalevis- jõudsid paarisaeru kahepaadil B finaali, mis sõideti täna ennelõunal ning tõi Eesti poistele tiitlivõistluste 12. koha.

Laupäevases poolfinaalis olid pärnakad näidanud, et on korralikus vormis, sest finaalist jäädi välja üsna napilt. Ka B finaali jõudmine tähendab karmis konkurentsis korralikku tulemust ja kahtlemata üldkokkuvõttes saavutatud 12. positsioon seda on. Esimesel 500 meetril olid Eesti koondislased veel kolmandad, kuid hakkasid seejärel konkurentidele alla andma ning lõpetasid ajaga 6.52,88 B finaali kuuendana.

2011_Karl_Koppel-Geir_Suursild_JUNMM
Karl Koppel (vasakult) ja Geir Suursild.       Foto: Kaido Koppel

Ajaga 6.42,86 võitsid ungarlased Kaszas-Birko. Neile järgnesid hollandlased Gennep-Kuyt (6.44,14) ning belglased Vanparys-Tison (6.46,84). Eestlastest ettepoole mahtusid ka tulemusega 6.47,08 leedulased ning 6.48,62ga lõpetanud poolakad.

Telefoniusutluses andis veel ka järgmisel aastal juunioride klassis startiv Suursild mõista, et tänase tulemusega võib väga rahul olla ning motivatsioon tippu pürgida on kõva. “Tiitlivõistluste eel mõtlesime endamisi, et koht B finaalis pakuks rahuldust. Poolfinaalist finaali pääsuni jäi konkurentidega võrreldes jupike vaba vett, kuid see sõit näitas, et tehtud töö hakkab vilja kandma”, rääkis rahulolev spordimees.

Geir Suursillal üks aasta juunioride klassis veel ees

Järgmise aasta plaanidest on veel mõistagi vara rääkida, kuid siiski teab Suursild kindlalt, et pürib taas omaealiste maailmameistrivõistlustele. “Minul on üks aasta juunioriiga veel ees, paadikaaslane Karl Koppel, kellega head koostööd tegime, liigub aga edasi alla 23.aastaste vanuserühma”, selgitas Pärnu kalevlane.

Rääkides koondise ühe treeneri, Roman Lutoskiniga, jäi juhendaja üldise esitlusega rahule.

“Lisaks paarisaeru kahepaadipoistele toon esile ka Maanus Leesmendi ja Oskar Kuzmini kena etteaste, mis leidis aset C finaalis”, valgustas omal ajal Barcelona olümpial neljanda kohani jõudnu.

Paadiklassi MM-kulla võitsid sakslased Fuhrmann-Sittel (6.33,66), neile järgnesid prantslased Boucheron-Cormerais (6.36,65) ning tsehhid Sterbak-Slavik (6.40,36).

Juba eile lõpetasid võistlemise teised Eesti paatkonnad. Ühepaadisõudjad Jüri-Mikk Udam ja Marta Jõumees ning roolijata kahepaadil startinud Maanus Leesment ja Oskar Kuzmin olid jõudnud C finaali, kus jagati kohad 13-18.

Udam oli C finaalis Kazahstani esindaja Yakovlevi (7.27,54), tuneeslase Aouiti (7.31,02) ning argentiinlase Haack’i (7.32,45) järel ajaga 7.34,09 kolmas, tagades üldkokkuvõttes 16. koha. Eestlane oli aga parem uusmeremaallasest Morrell’ist (7.35,28) ning leedulasest Adomaviciusest (7.39,04).

A finaali võitis sakslane Riemekasten (7.03,41) kreeklase Dafnis’e (7.05,42) ning ukrainlase Mihhailovi ees (7.05,78).

Marta Jõumees, kes kuulub Pärnu Sõudekeskus Kalevi ridadesse, sõudis samuti C finaalis, jäi seal ajaga 8.35,71 viiendaks, mis tähendas kokkuvõttes 17. kohta.

MM-kulla kindlustas endale ajaga 7.58 sakslanna Beenker. Talle järgnesid iirlanna Nixon (7.59,56) ja Läti esindaja Gulbe (8.02,62).

Maanus Leesment ja Oskar Kuzmin startisid roolijata kahepaadil ning ka nemad jõudsid C finaali. Seal olid nad sloveenide (7.01,05) ning leedulaste (7.01,16) järel tulemusega 7.03,57 kolmandad, mis tähendas kokkuvõttes 15. kohta.

A finaali võitis Rumeenia (6.50,49) Hispaania (6.51,83) ja Kreeka (6.53,10) ees.