Juunioride MM: Väli-Lissovski üllatasid

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. aug. 2007, 09:22

Pekingis toimuvatel juunioride maailmameistrivõistlustel on täna kavas eel- ja vahesõidud. Kaks Eesti paatkonda on pääsenud 12 parema hulka poolfinaali.

423

PILDIALBUM

Ühepaadil sõudev Martin Neerot oli läbi eilse eelsõidu jõudnud järgmisesse ringi, kus oli vaja lõpetada esimese kolme hulgas. Siis oleks ta pääsenud ka poolfinaali. Viljandlane aga lõpetas oma sõidu bulgaarlase Aleksandar Aleksandrovi (7.03,46), uusmeremaallase Henry Poor’i (7.05,48) ja grusiinlase Micheil Ejošvili (7.14,00) järel ajaga 7.20,93 neljandana. Seega osaleb eesti koondislane homses C/D finaali valiksõidus, kus eesmärk on pääsema võistlema C-finaali kohtadele 13-18.

Debütandid tegid spetsialistidele rõõmu

MM-võistluste debütandid, poiste paarisaeru kehepaadil startinud, Ronald Väli ja Jevgeni Lissovski tegid Eesti sõudepublikule tõelise üllatuse, kuna tagasid läbi vahesõidu pääsu poolfinaali. Nad pidid tulema kahe parema hulka ja said ülesandega suurepäraselt hakkama, sest kaotasid vaid Serbia paatkonnale Igor Perzic-Nenad Bedic (6.42,84). Eestlaste ajaks fikseeriti 6.48,44 ja poolfinaali ukse taha jäänud, kolmandana finisheerunud leedulastele, Gytis Ruzgys’ele-Jonas Karaliusele 6.56,49.

Pajusalu-Rõndina sõuavad poolfinaalis

Eesti koondise suurim edulootus-tiitlit kaitsev tütarlaste paarisaeru kahepaat koosseisus Kaisa Pajusalu ja Jevgenia Rõndina, täitis endale pandud ootused, sest täna varahommikune kvalifikatsioonisõidu võitmine ajaga 7.19,26 tagas neilegi pääsu 12 parema hulka. Teisena lõpetasid austraallased Brittany Mann-Alana Monson (7.21,13) ning kolmandana said poolfinaali hollandlannad Kirsten Wielaard-Charlotte Slabbers (7.21,35). Homme on Shunyi tulevasel olümpiakanalil programmis poolfinaalid.